Більше порушників, нижчі ціни?
Ціни на хліб і основні продукти харчування щодня відстежуються в Луганській області. Контрольні організації проводять десятки перевірок виконання підприємцями розпорядження губернатора про максимальну торговельну надбавку. До 80% перевірених надбавку завищували. «Мене не лякають ці цифри, — сказав журналістам Олександр Єфремов. — Гірше, коли контролери звітують про те, що порушень немає. Значить, дотримуються при перевірках власних інтересів, і слід ставити питання про те, а чи потрібні взагалі такі ревізори?»
Проте неодноразово висловлена керівниками області обіцянка не підвищувати ціну на хліб була уточнена Олександром Єфремовим і набула менш оптимістичного, але більш реалістичного характеру: «Ціна на хліб залишиться стабільною лише в тому разі, якщо в усій країні буде забезпечено хоча б відносний паритет цін. Ми не маємо наміру влаштовувати змагань на тему — в кого хліб дешевший. Якщо буде рівновага в Україні, то й ми зуміємо утримати ціну на основні сорти хліба».
Тим часом, агроформування Луганської області зібрали врожай ранніх зернових і зернобобових культур з 216,1 тис. гектарів, або 70 відсотків площ. Про це повідомив начальник відділу рослинництва Головного управління сільського господарства та продовольства Луганської облдержадміністрації Микола Дзюбинський. Середня врожайність у області становить 15,5 центнера з гектара. Дзюбинський також повідомив, що хлібофуражний баланс аграрії виконають у повному обсязі. Він зауважив, що аграрії зберуть необхідну кількість пшениці для задоволення потреб області. «Головне, щоб зерно збереглося в регіоні й не було продане за його межі», — сказав Дзюбинський.
Україна вже почала закупівлю зерна за кордоном, зокрема в Росії, — по 550 гривень за тонну. На цьому тлі всі спекуляції про те, що встановлена в Луганській області ціна в 700 гривень недостатньо висока, Єфремов назвав безпідставними. До того ж, це не купівельна, а заставна ціна, яку відразу після здачi продукції отримує товаровиробник, а потім, залежно від ситуації на зерновому ринку, проводитиметься додатковий розрахунок із селянами. «У разі зміни ситуації ми внесемо пропозицію на сесію обласної ради про компенсаційні виплати аграріям. Сподіваюся, що таким чином ми зможемо контролювати ситуацію на ціновому й зерновому ринках», — сказав Олександр Єфремов. Крім того, губернатор заявив, що принципово є противником адміністративних заходів у ціновому регулюванні, оскільки впевнений, що можна знайти ефективні економічні важелі: «Я вважаю, що підтримка місцевого товаровиробника має виключати адміністрування. Я не буду виганяти з ринку, скажімо, виробників молочних продуктів з інших регіонів країни, щоб створити режим найбільшого сприяння для своїх. Старайтеся, розвивайтеся й завойовуйте ринок».