Вірменія: процвітання неможливе без єднання
У цьому році незалежна республіка Вірменія відзначає 1700- річчя прийняття християнства. Як зазначив «Дню» радник народного депутата України Радік Котанджян, «ця знаменна подія повинна змiцнити національні традиції та об’єднати усіх вірмен, незалежно від місця їхнього проживання, чи то у далекій діаспорі, країнах СНД або на території Вірменії, навколо нашої Батьківщини на благо її процвітання».
Соціально-економічні проблеми Вірменії на сьогоднішній день, навіть за українськими мірками, дуже серйозні. За останні десять років спад обсягів промислового і сільськогосподарського виробництва країни становив 80—90%. За даними ООН, Вірменія за рівнем розвитку колись перебувала на тридцятому місці, а на сьогоднішній день займає сьоме місце з кінця. Якщо у 1987 році річний прибуток кожного громадянина Вірменії був $7500, то сьогодні він становить $360—400.
Ця ситуація значною мірою обумовила зростання показників міграції населення Вірменії до країн СНД, у тому числі й в Україну. За неофіційними даними, нинi в Україні проживає сорок тисяч вірменiв, iз них десять тисяч — у Києві. «Багато з них сьогодні є громадянами України, які значною мірою сприяють її процвітанню, але деякі, так і не знайшовши свою нішу в українському суспільстві, стали на «неправильний шлях». Тим самим вони ганьблять Вірменію й порушують добрі відносини між країнами», — говорить Р. Котанджян. «Разом iз тим, — підкреслив він, — хотілося б відзначити дружнє ставлення багатьох українських політиків і, загалом, українців до вірменських емігрантів. Адже, конструктивне розв’язання багатьох проблем складається у зміцненні інтеграційної співпраці у межах країн СНД. Тільки спільними зусиллями ми зможемо подолати усі труднощі».
Потрібно відзначити, що певні позитивні зрушення у цьому напрямі намітилися після недавнього візиту в Україну президента Вірменії Роберта Кочаряна.