Коротко / УКРАЇНА
Віце-спікер сподівається на поблажливість Ради Європи
Наступного тижня народні депутати розглянуть законопроекти, пов'язані з виконанням Україною своїх зобов'язань перед Радою Європи, повідомляє кореспондент «Дня» Оксана ПАНЧЕНКО. За словами віце- спікера ВР Віктора Медведчука, це будуть законопроекти про мораторій на страту та місцеве самоврядуваня. Така квапливість у виконанні вимоги РЄ пояснюється тим, що наприкінці нинішнього місяця розпочнеться чергова сесія ПАРЄ, на «суд» якої й буде винесено «демонстрацію Україною значного прогресу» в реалізації європейського курсу, проголошеного Президентом. Виступаючи перед журналістами, «юрист року» Віктор Медведчук заявив, що неприйняття нових Карного й Цивільного кодексів не може бути достатнім підгрунтям для припинення повноважень української делегації. На його думку, «усвідомлення економічних, соціальних і політичних процесів, що відбуваються в Україні, дасть можливість ПАРЄ вчинити зважено стосовно повноважень парламентської делегації», — повідомляє агентство УНІАН. У черговий раз «юристи від влади», а зокрема і президент Спілки адвокатів України, намагаються виправдати бездіяльність влади відносно зневажання прав мільйонів громадян України важким економічним становищем.
У Харкові намагаються втримати ціни на хліб
10 відсотків зерна нового врожаю будуть здавати господарства Харківської області в Пенсійний фонд. Це потрібно для погашення заборгованості з пенсій та інших соціальних виплат. Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації Олега Дьоміна, це зерно має використовуватися тільки для виробництва крупи й випікання хліба. Варто зазначити, що залік боргу господарств буде проводиться згідно з цінами, які складуться на біржових торгах. Іншим розпорядженням губернатора підприємствам, які постачають хлібозаводи водою і газом, тим що відводять стоки, рекомендовано надавати ці послуги за тарифами, які діяли до 1 січня. Усі ці заходи повинні утримати ціни на хліб. Тим часом, численні приватні пекарні не підпадають під ці пільги. Приватним хлібовиробникам, щоб утриматися в ціновій шкалі, доведеться знову мінімізувати витрати виробництва, або шукати інші сфери бізнесу, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО.
Вимираємо?
На 7% скоротилася за рік кількість зареєстрованих на Рівненщині шлюбів. У зв'язку з цим істотно зменшилася народжуваність в області. Ще кілька років тому Рівненщина була одним iз небагатьох регіонів України, де спостерігався позитивний приріст населення. Сьогодні ситуація різко змінилася. За перші три місяці цього року чисельність населення скоротилася на тисячу двісті чоловік. З них понад п'ятисот осіб вважали за краще покинути Рівненщину, виїхавши до інших регіонів і за кордон. Фахівці не прогнозують найближчим часом зміни демографічної ситуації в Рівненській області. Швидше за все й надалі зменшуватиметься кількість шлюбів, а кількість людей, які бажають вирушити на пошуки кращої долі в далекі краї, тільки зростатиме, бо економічне становище регіону залишається вельми важким і не дозволяє дуже багатьом молодим жителям області зважитися на таку розкіш, як створення сім'ї й народження дітей, повідомляє кореспондент «Дня» Володимир КОНЄВ.
Удруге відкрито пам'ятник поету
У Дніпропетровську після капітального ремонту було повторно відкрито пам'ятник Пушкіну, який простояв тут близько віку, повідомляє кореспондент «Дня» Вадим РИЖКОВ . Бронзове погруддя на гранітному постаменті спорудили у дореволюційному Єкатеринославі, де поет відбував заслання ще 1901 року. Причому на всенародні пожертвування. Пам'ятнику, як виявилося згодом, за іронією долі судилося те ж саме, що й самому поету — за років Другої світової війни один німецький офіцер, який дізнався, що Пушкін загинув на дуелі, недовго думаючи, двічі вистрілив із пістолета. Потім бронзовий пам'ятник спробували відправити на переплавлення, однак робітники трамвайного депо сховали Пушкіна в надійне місце. Вшановування поета у Дніпропетровську біля монумента 6 червня тривало до глибокої ночі. Було багато квітів і вінків. Біля погруддя горіли 200 свічок. А в читанні віршів взяв участь в.о. міського голови Іван Куліченко.
На молдавському кордоні пахне кавою і чути постріли
На українсько-молдавській ділянці кордону майже щодобово затримують контрабандистів із товарами широкого вжитку. Так учора дозорні однієї з застав Котовського загону прикордонного контролю зупинили автомобіль «Міцубісі», в якому було 9239 банок «Нескафе». Господарі контрабанди — двоє громадян України — разом із кавою були відправлені під конвоєм у митницю, працівники якої оцінили товар у 110 тисяч гривень. А от прикордонники сусіднього Березинського прикордонного загону отримали інформацію від місцевих жителів, що в районі села Старокозаче виявлено автомашину УАЗ із тонною спирту «на борту». Після з'ясування всіх обставин прикордонникам стало відомо, що УАЗ переслідувала молдавська поліція, і не наздогнавши, відкрила вогонь по машині, тому її намагалися сховати на території України. Спроби розшукати водія і, мабуть, власника вантажу, поки що результатів не дали, повідомляє кореспондент Олесь ЛЕЛЕКА.
Вбито активіста Соцпартії
В селі Фурси вбито члена партбюро місцевої організації СПУ Раїсу Забілу. На тілі вбитої, знайденому після двох днів пошуків, сліди страшних тортур. Із приводу загибелі Раїси Забіли парламентська фракція блоку «Лівий центр» розповсюдила заяву, в якій «висловлює рішучий протест потуранню злочинцям із боку виконавчої влади та бездіяльності правоохоронних органів і наполягає на негайному розслідуванні злочину й притягненні винних до суворої відповідальності». Парламентарії звертають увагу на те, що перед загибеллю Раїса Забіла, «не зважаючи на погрози, послідовно виступала проти свавільних дій самозваного сільського голови С.Малецького, який «прикриваючись родинними зв'язками з головою райдержадміністрації побив чотирьох односельчан, а 30 березня в приміщенні сільради підняв руку на секретаря сільської організації СПУ А.Колісника». Представники СПУ заявили, що неодноразово зверталися до Генпрокуратури, ВР і Міністерства юстиції з приводу небезпечної протиправної ситуації в Фурсах, але у відповідь отримували формальні відписки. За ствердженням голови фракції Олександра Мороза, в останні місяці в країні за повної бездіяльності влади наростає хвиля терористичних актів проти членів і прихильників СПУ.
Випуск газети №:
№102, (1999)Рубрика
День України