Коротко / ПЛАНЕТА
Клінтон відкидає звинувачення
Адвокати президента США Білла Клінтона формально заперечили висунуті проти свого боса звинувачення, а саме лжесвідчення й чинення перепон правосуддю. Разом із тим речник Білого дому Джо Локгарт зазначив, що президент Клінтон не наслідуватиме прикладу президента Ендрю Джонсона, який 130 років тому з’явився в сенат на слухання справи про його імпічмент. У документі на 13 сторінках адвокати зокрема заявили: «Звинувачення за двома статтями імпічменту не допускають засудження й усунення з посади президента, якого було обрано законним чином». Тим часом у виступі на телебаченні сам президент заявив про досягнення за період його правління: рівень безробіття у США становить 4,3 відсотка, що є найнижчим показником від 1970 року. Водночас більшість американців уже втратила інтерес до справи Клінтон — Левінскі і бажають аби все це якомога скоріше завершилося.
Туреччина нарешті має уряд
Після шеститижневої кризи президент Туреччини Сулейман Демірель затвердив новий уряд країни, який очолив політик-ветеран Бюлент Еджевіт. Це вже шостий прем’єр-міністр країни за три роки. 73-річному Еджевіту вдалося сформувати уряд меншості, який спирається на його невелику Демократичну партію лівих і три незалежних партії. Новий прем’єр також заручився підтримкою двох правоцентристських партій, відтак він матиме змогу здобути вотум довіри при голосуванні в неділю в парламенті, що складається із 550 депутатів. Еджевіт пообіцяв, що його уряд зосередиться на «лікуванні» економічних хвороб країни, включаючи стрімке зростання безробіття й хронічну інфляцію. Прихильники світського правління сподіваються, що Еджевітові вдасться обмежити вплив ісламістської Партії добробуту до загальнонаціональних виборів, що відбудуться 18 квітня.
Апеляцію Піночета розглядатимуть семеро суддів
Палата лордів британського парламенту призначила новий склад суду, який наступного понеділка слухатиме апеляцію Августо Піночета, що ставить під сумнів законність його арешту за злочини проти людства. Це буде друге слухання справи колишнього чилійського диктатора, заарештованого в Лондоні на прохання іспанського суду. Минулого місяця палаті лордів вперше довелося скасувати власну ухвалу, за якою Піночета було позбавлено імунітету через те, що один із суддів, лорд Гоффманн, не повідомив про зв’язок з правозахисною організацією «Емністі Інтернешнл». До четвірки суддів, які брали участь у попередньому слуханні, приєднається троє нових суддів.
За матеріалами агентств АП та Інтерфакс
Випуск газети №:
№4, (1999)Рубрика
День Планети