Перейти до основного вмісту

«Новаторство в школах має бути зваженим»

01 вересня, 00:00

Володимир Степанович, батько другокласника:

— Школа передусім дає дитині уміння жити в колективі, але індивідуальність при цьому втрачається. Сьогодні така велика кількість учнів у класі, що у вчителя просто немає часу кожному приділити увагу. За часів моєї молодості в класі вчилося по 40 чоловік, але учбові програми були набагато простіші. Зараз потрібні індивідуальні заняття.

Юрій ВІВЧАР, дідусь школяра:

— Систему освіти треба кардинально міняти. Взяти хоча б уроки по 45 хвилин: сидіти, не рухаючись, — це й дорослому не під силу. Альтернативою цьому може бути навчання-гра — як, наприклад, у США та Європі. І ще: вчителям ми вручаємо душі дітей, а значить, і платити їм треба набагато більше, ніж зараз.

Вікторія КУЦОВА, мати третьокласника:

— Наш син навчився читати й писати — й ми раді. Є люди, у котрих діти обдаровані або є гроші — вони можуть вибирати, яку освіту отримувати. А нашій дитині треба хоча б просто закінчити школу, щоб знайти хоч якусь роботу.

Алан, громадянин Естонії, батько шестикласника:

— Школа дає передусім життєвий досвід. Дитина вчиться боротися за своє існування. Ну й розум, звичайно, й знання. А взагалі в школі класно. Я й сам згадую тільки хороше зi своєї шкільної юності.

Ганна, бабуся третьокласниці:

— Сьогодні школа примушує батьків рахувати кожну копійку. Не у всіх дітей є в що взутися й одягнутися. Книжки неможливо купити. Я іноді зустрічаю 12-річних циган, котрі кажуть, що вони не знають букв. Це жахливо.

Оксана, мати другокласника:

— Ми ходимо до дуже хорошої школи. Крім загальноосвітніх предметів, мій син вчиться грати в шахи, живопису, музиці й багато чого іншого. Якщо у нього є здібності, вони можуть у нього розвинутися. Хоч не у всіх батьків вистачає на таку освіту грошей і часу.

БЛАГОВІРНИЙ Олександр Олександрович, батько восьмикласника:

— Наша школа — це ще нормально. Поки те, що було, й те, що залишилося, відповідає нормі. Але як буде далі без фінансування — незрозуміло. Школа повинна бути консервативною, будь-яке новаторство в школах має бути дуже зваженим, інакше воно тільки зашкодить.
 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати