Перейти до основного вмісту

Левки — як приклад

Наше село теж бореться із пасивністю
07 червня, 10:12
ВІДКРИТТЯ КЛУБУ В ЛЕВКАХ. 24 ЧЕРВНЯ 2011 РОКУ. НА ЖАЛЬ, МІСЯЦЬ ТОМУ ЛЕВКИ ВТРАТИЛИ СВОГО НАТХНЕННИКА — МИКОЛУ ГРИГОРОВИЧА ВАЛЬКА. ПРОТЕ, ЗІБРАВШИСЬ УСІМ СЕЛОМ, ЛЕВКІВЧАНИ ВИРІШИЛИ ПРОДОВЖУВАТИ СВОЮ СПРАВУ. НЕЩОДАВНО ВОНИ СКОСИЛИ ТРАВУ В ПАРКУ І ПО ВСЬОМУ СЕЛУ ВИСАДИЛИ ЧОРНОБРИВЦІ. ТА ВСЕ Ж ГРОМАДСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ (А ЇЇ ЧЛЕНАМ ПЕРЕВАЖНО ЗА 70!) ВАЖКО ВИРІШУВАТИ ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ БЕЗ ЕНЕРГІЙНОГО ГОЛОВИ, РОЗПОВІВ «Дню» ВОЛОДИМИР КАНІВЕЦЬ, ЯКИЙ МАЄ В СЕЛІ ДАЧУ І Є ОДНИМ ІЗ ТИХ, ХТО ВІДРОДЖУЄ ЛЕВКИ / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

З появою статті про Левки з’явилося відчуття, що щось робиться добре і в селі. Була заздрість. Вони змогли, а у нас не все гаразд. На жаль.

Україна складається із сіл — малих і великих, а в містах люди змушені жити через навчання або працю. Звичайно, жити у своєму будинку, при садку, городі, на природі краще, ніж у вулику, що зветься містом. Село краще!

Зараз поширюється нова технологія городництва (органічне землеробство) без перекопки землі і пахоти. Хто його опанував, має велике задоволення і радість від цієї праці. Клуби ОЗ у всіх містах є.

Наше село подібне до Левок — невелике. Політичні зміни вплинули на життя. Уявляєте? Було раніше 55 корів, а зараз — 15. Крім того, люди стали більш відособлені. Отримали паї і живуть собі відлюдно, бо на роботу не ходять, не спілкуються, як раніше, у бригадах чи в майстернях.

Ми вирішили, що нам треба привчити людей хоч раз на тиждень збиратися в одному місці для спілкування, відпочинку, і це їх змінить на краще.

У нас вийшло добре. Зробили спортивний майданчик. Міні-футбол, баскетбольний щит, два турніки. Це зацікавило молодь — учні після школи збираються там. Згодом і все населення поборе свою пасивність і приєднається до нового життя.

Завжди люди жили, дотримуючись певних правил. Неділя — це свято. Відпочивають, жодної роботи, спілкуються, ідуть у церкву.

Потім — революція, війни. Нові покоління не дотримуються жодних правил.

Зараз почали розмовляти про те, щоб насадити дерев, поставити стіл для доміно і ще багато чого.

Для спортивного майданчика у нас використано мало металу, все з дерева. Все просто. Все пофарбовано, має гарний вигляд.

У великих селах треба, щоб такі майданчики були у трьох-чотирьох місцях.

Наші хлопці стали на вигляд кращі — бо міцніші, обличчя веселі. Радісно дивитися на них. Робити це все повинна громада, тоді буде діло.

Бажаю успіху всім!

Анатолій КОНОЗ, с. Гребеники Миколаївської області

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати