Путін залякує колишні радянські республіки, - The Washington Post
Путін залякує колишні радянські республіки, пише The Washington Post. Молдова, Грузія, Вірменія та Україна останнім часом потрапили під приціл його каральних заходів і підкупу.
"Кремль прагне не допустити укладення цими країнами угод про асоціацію з Євросоюзом і примушує їх до вступу в Митний союз, який очолює Москва і який повинен стати конкурентом ЄС - а також інструментом реалізації путінської мрії про відтворення якоїсь подібності Радянського Союзу" , - наголошується у виданні .
"Цього місяця Путін здобув перемогу , коли маленька країна Вірменія, якій Росія поставляє енергоресурси і забезпечує безпеку, капітулювала і заявила, що вступить до майбутнього Євразійського союзу, до якого на сьогодні входять тільки диктатури, такі як Білорусь, Казахстан і Росія. Однак Молдова, Україна і Грузія твердо стоять на своєму, заявляючи, що підпишуть на листопадовому саміті угоди з ЄС, які відкриють їм шлях до вступу в це європейське об'єднання", - пише автор матеріалу "Росія тисне на колишні радянські республіки, намагаючись залучити їх у свій економічний союз".
"Це сміливий вибір для всіх трьох країн. Щоб вступити в асоціацію з ЄС і отримати відповідні привілеї вільної торгівлі, країни повинні будуть здійснити далекосяжні реформи, причому не тільки в сфері економічного регулювання, але і в таких питаннях як незалежність судової влади і кримінальний кодекс. Попереду на них чекають непрості політичні випробування: президентські вибори в жовтні в Грузії повинні бути вільними і чесними. Україні необхідно вирішити питання з колишнім прем'єр-міністром і опонентом нинішньої влади Юлією Тимошенко, яка була позбавлена цією владою свободи і кинута за ґрати. А Путін, зі свого боку, вимагає всього лише уніфікації мит - а також мовчазного визнання російського сюзеренітету", - підкреслюється в статті.
"Деякі країни ЄС, такі як Литва і Польща, наполягають на пом'якшенні політичних умов у відповідь на тиск з боку Росії. Напевно, це було б помилкою. Якщо дотримання принципу панування права не пов'язувати з економічними вигодами від асоціації з ЄС, можливий рух назад. Однак лідерам ЄС в майбутні два місяці необхідно напружено попрацювати і переконати євразійські держави у необхідності прийняття західні цінності. При цьому вони можуть скористатися деякою допомогою з боку США" , - вважають в The Washington Post.
За матеріалами: InoСМИ