Перейти до основного вмісту

Телеканалу «Культура» — 10 років!

Тетяна БАРИШПОЛ: «Ми готові розвиватися, знімати не тільки документальне, а й ігрове кіно. Були б ресурси...»
23 жовтня, 00:00
ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ, ПРОФЕСОР ТИМОФІЙ ЛЯЩУК — СПІВРОБІТНИКАМ «КУЛЬТУРИ»: ЗА КАНАЛ СТОЯТИМЕМО ДО КІНЦЯ / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Минулої п’ятниці в столичному Будинку кіно творча інтелігенція країни відсвяткувала десятилітній ювілей державної телерадіокомпанії «Культура». Утім, попри відчуття святкової атмосфери, яку того дня подарували учасники концертної програми, а також виставки «10 років із Вами — державна телерадіокомпанія «Культура» та «Трипільська культура» з фондів музею «Дивосвіт Трипілля«» тощо, гості заходу ніби намагалися знайти відповідь на головне запитання: яке майбутнє цього каналу? Після нещодавньої заяви прем’єр-міністра України Миколи Азарова про суттєве збільшення фінансування «Культури» до цього державного мовника прикута активна увага журналістів. У статті «Богемний, модерний та занурений у світові контексти» «День» (№164 — 165 від 14 вересня цього року) разом зі своїми експертами — відомими кінокритиками, журналістами і режисерами — уже висловив свою позицію щодо того, яким має бути оновлений канал «Культура».

На святкуванні ювілею теми пошуку нових креативних спеціалістів і необхідних фінансів не оминули ні керівництво каналу, ні гості заходу.

— Навколо ДТРК «Культура» сьогодні розгорнулася ціла дискусія, — розповіла творчий директор «Культури» Тетяна БАРИШПОЛ. — Усі говорять про розроблену концепцію розвитку каналу, яка передбачає вливання 90 млн грн. Звичайно, це допомогло б нам стати потужною компанією зі своєю студією та павільйонами, а також дало б можливість придбати достатньо сучасних відеокамер, пересувну телевізійну станцію (ПТС), одним словом, працювати із новими технічними засобами. Утім, навіть попри ті умови роботи, які ми сьогодні маємо, канал створює не тільки якісні передачі та програми, а й навіть документальне кіно. Скажу більше: ми готові розвиватися, знімати не тільки документальне, а й ігрове кіно. Були б ресурси...

— Загалом я з оптимізмом дивлюся на майбутнє каналу. Завдання «Культури» — зберегти й пропагувати історико-культурну пам’ять. Якщо ми цього не робитимемо, то нація деградуватиме. І хоча поки що канал погано справляється з поставленим завданням, він має непогані шанси для розвитку. Узагалі сьогодні найвпливовіший сектор — телебачення — перетворився на торжище, де, крім реклами, продають потрібну замовникові світоглядну інформацію, — розповів телекритик Сергій ТРИМБАЧ. — Сподіваюся, це триватиме недовго. Статистика свідчить, що всі «топові» канали поступово втрачають рейтинги. Такі «монстри», як Перший канал у Росії чи «Інтер» в Україні, через вісім років матимуть значно меншу частку. Відповідно, на цьому тлі позитивними видаються перспективи нішевих каналів, зокрема «Культури», яка не має реклами і намагається робити якісний продукт. Сьогодні візуалізація інформації — виклик часу. За умови фінансових вливань канал «Культура» має хороше майбутнє, адже демонструє натхнення та нові творчі ідеї.

Нагадаємо, що державну телерадіокомпанію «Культура» було створено 2002 року, а 2004-го канал дістав ліцензію на цілодобове супутникове мовлення. Нині українську «Культуру» транслюють через супутник у понад 80 країн світу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати