Головний редактор «Дня» Лариса Івшина зустрілася зі слухачами вільного університету на Євромайдані

Майдан продовжує не тільки зводити барикади і мітингувати, а й навчатися. Однією з найцікавіших ініціатив на головній площі країни став вільний Університет біля Лядських воріт. Це – свого роду імпровізований центр самоосвіти, про важливість якої не раз писав «День». Прикметно, що попри складні революційні будні – зведення барикад, організація харчування, ночівлі, захисту Майдану – є запит на щоденні лекції відомих людей – науковців, бізнесменів, митців, політиків та інших цікавих особистостей. Розуміючи важливість такої ініціативи, Лариса Івшина погодилася виступити перед слухачами.
Найперше, головний редактор «Дня» представила публіці проекти газети: глянцевий додаток «Маршрут №1», Бібліотеку «Дня», Day-TV, Літню школу журналістики, Фотоконкурс, віртуальні екскурсії музеями на сайті Україна Incognita. А далі розмова пішла про актуальні події, зокрема, про можливі сценарії розвитку Євромайдану, про колосальну енергію мирного мітингу та загалом про необхідність пізнати себе – свою історію, культуру, національну «матрицю».
Навіть попри холод, кількість слухачів до кінця зустрічі не зменшилася, а лише збільшилася. Сюди прийшли і читачі «Дня», які дізналися про зустріч з анонсу в газеті, і постійні відвідувачі вільного Університету, і просто перехожі, які зацікавилися темою розмови.
««День» також називають вільним університетом. Адже газета від самого створення намагалася стимулювати виникнення громадянського суспільства. Яке громадянське суспільство може бути з ненавчених людей? Громадянин – це людина, яка може застосувати свої права з користю для себе і своєї країни, – зазначила на зустрічі Лариса ІВШИНА. — Тому ми не говорили про відданість якійсь партії чи відданість владі або опозиції. Ми говорили про стимулювання «всього здорового», що є в українському суспільстві. І ми продовжуємо це робити. Приємно розуміти, що сьогодні на Євромайдан вийшла в тому числі наша аудиторія»
Коли виступ Лариси Івшиної переріс у діалог — перед імпровізованою сценою гуляв «вільний» мікрофон і всі охочі могли поставити запитання — слово попросив дідусь Віктор ГАЛЕНКО, який упродовж години уважно слухав.
«Мені 77 років. Ви не повірите, але я, ніби молода людина, ще продовжую вчитися, — зауважив він. — Так от упродовж кількох останніх років моїм вчителем стала газета «День»! Кажу це відверто. На газетний публікаціях, на ваших книгах вчу історію, культуру, вчуся загалом правильному життю. І мені дуже приємно свого вчителя – Ларису Івшину — побачити тут, поспілкуватися. Мені важлива ваша думка з приводу кровавого розгону студентів, з приводу «сценаріїв» розколу країни. Запитань багато. Розмова назріла давно!»
Слухачів настільки захопив екскурс у проекти «Дня», що вони аплодували по закінченню офіційної частини, перебрали час на запитання і навіть вже з початком виступу іншого спікера підходили до головного редактора газети, щоб продовжити розмову та поставити запитання.
«Приходжу на Майдан вже кілька тижнів. Але просто стояти слухати музику чи навіть виступи політиків — вже замало. От і навідують до вільного університету Євромайдану. Тут традиційно цікаві лектори. Дуже приємно було послухати головного редактора «Дня» Ларису ІВШИНУ. Вона, по суті, озвучила мої думки, — зізналася студентка Оксана КОВАЛЕНКО. — Як нам сьогодні не вистачає цього «раціо»! Загалом, газету я знаю, витаю її в Інтернеті. Також була на Фотовиставці цього року в галереї «Лавра». Але про те, скільки ще проектів у «Дні» — навіть не здогадувалася. Роздуми пані Івшиної щодо історії та проблем сьогодення, наших «хвостів» — повністю підтримую. Треба навчитися пізнавати себе, треба глибше переосмислювати те, що відбувається. І в цьому провідником може бути газета рівня «Дня».
«Я читаю газету «День», бо її давно передплачує мій тато. Якщо чесно, це єдина газета, яку я читаю в паперовому вигляді. Зазвичай, інформацію я дізнаюсь з Інтернету. У «Дні» подобається аналітика, коли на кожну звичайну подію журналісти дають відповідь – чому, що далі, — зауважив молодий мітингувальник Орест ДМИТРИК. — Моя улюблена рубрика «Маршрут №1», де друкується дуже багато цікавих подорожей, культурно-мистецьких орієнтирів та «шляхів». Радий, що вона цього року переросла в окремий глянець. Я читав практично всі ваші тематичні випуски. У кожному номері маршруту – корисна інформація, яка інтелектуально збагачує та є корисною. Дуже приємно, що на вуличний університет Євромайдану сьогодні прийшла Лариса Івшина. Журналісти її рівня користуються великою популярністю серед людей. Вона є лідером громадської думки. І почути її думку тут, на Євромайдані, поставити їй своє запитання — це є своєрідним подарунком. Загалом, журналісти не повинні відмежовуватися від людей: вони для людей працюють. І тому повинні бути «в полі», на відстані витягнутої руки, завжди на зв’язку. Приємно, що «День» це сповідує і для газети важливий зворотній зв'язок з аудиторією.
Рубрика
День України