Жінки, що зупиняють війну
Ірина ДАНИЛЕВСЬКА: «Хто сприймає UFW як свято, той залишився у 2000 році»
Сукні-сорочки «весняних» легко-синіх та ніжно зелених кольорів з принтами каштанів, переосмислення грецької міфології через трапецієвидні силуети, класичний крій з геометричними вставками, морський настрій із нотками Айвазовського, чорно-білі багатошарові образи і апокаліптичний модний арт-маніфест — так пройшов другий день Українського тижня моди (Ukrainian Fashion Week) у Києві.
Відкривав UFW показ нової весняно-літньої колекції української дизайнери Лілії Пустовіт. Уже традиційно ключовим компонентом була сукня-сорочка, яку доповнили коміром на стійці та великими кишенями. Часто сукня трансформувалася в комбінезон, що привносило в колекцію естетику робочого одягу. А принти каштанів зі свіжими весняними кольорами сповнювали надією на нове переродження після довгої зими.
Свою весняно-літню колекцію представила також і Вікторія Ґресь, яка надихнулася грецькою міфологією. Назва нової колекції дизайнера — Лісістрата. Це ім’я героїні давньогрецької комедії Арістофана, яка зупинила війну. «Поряд із жінкою чоловік буде прагнути тільки до миру. Завжди. У її руках доленосні вчинки. У хаосі щоденних нежіночих справ пам’ятати про своє первородне призначення — дарувати любов — дуже важко. Але це робити необхідно, оскільки лише так можна допомогти в рішенні наболілих проблем», — зазначає дизайнер Вікторія ГРЕСЬ.
НА НОВУ ВЕСНЯНО-ЛІТНЮ КОЛЕКЦІЮ ЛІЛІЮ ПУСТОВІТ НАДИХНУВ ВЕСНЯНИЙ КИЇВ І ПЛАКАТНИЙ ЖИВОПИС / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»
Не обійшлося і без епатажного fashion-перфомансу. Тандем молодих дизайнерів Mantis Religiosa представив арт-маніфест «Iнтерvенцiя». Футуристична колекція, апокаліптична музика, модель у синтетичному балахоні, що поїдає долари — все це мало вказати відвідувачам на те, до чого може привести урбанізація і конфлікт зі своєю природою.
«Хто сприймає Ukrainian Fashion Week як свято, той залишився в 2000 році, — коментує «Дню» співзасновник і голова оргкомітету Українського Тижня Моди (Ukrainian Fashion Week) Ірина ДАНИЛЕВСЬКА. — Кожен при своєму ділі. Люди виготовляють хліб, люди роблять цеглу... Вони не йдуть на фронт, але ми на них молимося, бо вони роблять важливу справу для країни. Тут зараз багато людей, тисячі людей роблять таку ж важливу для країни справу: забезпечують робочі місця, забезпечують роботу моделей, візажистів, стилістів, швей. Забезпечують іноземців українськими брендами, українським одягом який продається на заході, а податки залишаються у цій країні».
ГОСТІ ДРУГОГО ДНЯ UFW ПЕРЕВАЖНО ЖІНКИ — МУЗИКАНТИ, АКТОРКИ, МОДНІ КРИТИКИ, ТЕЛЕВЕДУЧІ. НА ФОТО — УКРАЇНСЬКА СПІВАЧКА ДЖАМАЛА
«Весняний UFW співпав з тими подіями, які відбувалися в Криму. І тоді я сказала, що не піду ні на один із показів через те, що я відчуваю, що моя сім’я в небезпеці — і це була правда, — розповідає «Дню» українська співачка ДЖАМАЛА. — Мені здавалося не нормальним, навіть емоційно приходити сюди, одягати сукню і посміхатися в камеру в той час як моя мама мені телефонує і говорить, що вона переживає і їй страшно. На цей раз я вирішила підтримати UkrainianFashionWeek тому що, я зрозуміла, що потрібно підтримувати українську культурну сферу. Ми маємо зараз говорити не тільки про те що ми українці і носити на собі прапор і т.д, а ми маємо це доводити. В нас є кіно, в нас є музика і в нас є мода. Якщо кожен буде займатися своєю справою і ми будемо професіоналами в ньому то тоді там на Сході, які вважають, що тут, у центрі дуже погано живеться, зрозуміють, що вони втрачають. Тим що я приходжу сьогодні на UkrainianFashionWeek, тим що я роблю новий альбом і називаю його «Дякую» я підтримую кримчан та людей зі сходу. Я не можу взяти до руки автомату, але я можу заробити гроші на тому, що вмію і допомогти людям. Так само і дизайнери. Буквально за півроку я помітила як виросла якість, кількість українських дизайнерів. Мені справді, дуже подобаються їх одяг, і 90% мого гардеробу — це українські виробники».