Мер Черкас: «Проект, унікальний для України»
Сьогодні — День «Дня» в обласному центрі. У художньому музеї відбудеться відкриття виставки найкращих світлин нашого фотоконкурсу і круглий стіл за участю Лариси Івшиної
Нещодавно успішно «погостювавши» на півдні, фотовиставка «Дня» вирушає у центр країни — на запрошення черкащан. Cьогодні в обласному художньому музеї о 12.30 за участю головного редактора газети Лариси Івшиної відбудеться відкриття виставки найкращих світлин міжнародного фотоконкурсу «День»-2014. А після нього — представлення книжкових новинок із Бібліотеки газети: «Україна Incognita. ТОП-25» та фотоальбому «Люди Майдану». Також відбудеться круглий стіл, присвячений медійним викликам сучасності та «невідомій» Черкащині, на який запрошені «розумні сили» краю. Враховуючи, що попередній візит Лариси Олексіївни до Черкас відбувся ще 2006-го (тоді в Черкаському національному університеті обговорювали перші п’ять книжок Бібліотеки газети — «Україна Incognita», «Дві Русі», «Війни і мир...», «День і вічність Джеймса Мейса», «Апокрифи Клари Гудзик»), і на «День», і на черкащан чекає чимало нових відкриттів. Це підтверджують і наші шанувальники, з якими ми поспілкувалися напередодні.
«Я очікую неординарної події,— ділиться Володимир ПОЛІЩУК, доктор філологічних наук, професор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.— Ваш фотопроект мені відомий— я стежу за «Днем». Інколи навіть на вашу газету «серджуся», бо вона відволікає мене від інших справ— просто не можу відмовитись і щось не прочитати! А стіл же завалений іншими паперами... Постійно читаю «День» і бачу, що в тих регіонах, де були ваші акції, вони мали добрий резонанс. Ми тим паче очікуємо і хочемо, щоб такий чи ще більший резонанс від фотовиставки «Дня» був і на Черкащині. Зараз практично вся студентська молодь на канікулах, утім, ми очікуємо побачити на зустрічі з «Днем» черкаських студентів, плюс представників наукової, творчої інтелігенції. Адже хочеться, щоб це справді була результативна акція і для «Дня», і для читачів. Я очікую гарної, водночас святкової й ділової події. Думаю, що вона багатьом сподобається і багатьох зацікавить. Можна тільки дякувати вам, що ви все це робите. Гріх не підтримувати такі проекти».
Погоджуються з паном професором і представники місцевої влади. Сергій ОДАРИЧ, міський голова Черкас, шкодує, що не зможе особисто бути присутній на відкритті фотовиставки «Дня» через важливу нараду в Кабміні. «Щойно повернуся з Києва, обов’язково на виставку завітаю,— говорить Сергій Олегович.— Загалом, я дуже радий із того, що така газета, як «День», свого часу з’явилася. Мені здається, що сама газета, її підхід і концепція— унікальні для України. «День» дає, з одного боку, ретроспективу— невідомі сторінки історії нашої країни чи епізоди певних історичних подій. Також— ґрунтовний аналіз культурних подій і тенденцій. Ще у газеті— цікаві аналітичні статті про майбутні шляхи розвитку України в цілому і окремі напрями суспільного життя. В тому числі мені дуже імпонує, що «День» (для типової газети це не надто притаманно) з перших днів свого існування робить акцент на фото, на ілюстративному матеріалі. Великі фотографії— їх багато— вони характерні. І те, що робить видання— проведення фотовиставок, видання книжок,— вважаю дуже позитивною ініціативою. Я цим захоплююся і, користуючись нагодою, хочу подякувати всім, хто робить газету і хто довкола газети, за вашу працю».
Сергій ПАСІЧНИК, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації, переконаний: «Зараз інформування— важливий компонент для державної політики. Адже, на жаль, можливо, через не дуже досконалу інформаційну політику, ми маємо багато проблем у державі». Тож до «Дня»— особлива увага. «Ваша газета, яка завжди є медіа-суб’єктом, що формує якісний, цікавий і пізнавальний продукт, якраз може бути тим посередником між суспільством і владою у формуванні нормального діалогу,— говорить Сергій Леонідович.— А формат фотовиставки дозволяє людині самій робити певні висновки. Тобто їй не нав’язують конкретної тези, а вона сама бачить візуальний ряд і накладає його на свої суб’єктивні чи об’єктивні відчуття. Думаю, що всім буде цікаво. Почався новий рік, є сподівання, що він буде позитивнішим, ніж попередній, але, з іншого боку, не хотілося б, щоб люди забували ті події, які були в минулому році. Бо, на жаль, часто буває так, що пам’ять наших громадян занадто коротка».
Директор Черкаського обласного художнього музею Ольга ГЛАДУН— з-поміж тих небагатьох черкащан, які завдяки своїй залученості до організації події вже частково встигли побачити наші фотороботи. Ольга Дмитрівна не стримує емоцій: «У робіт є своя енергетика, момент одкровення, правди кадру. Для мене особисто це дуже важливо. Я ще не все побачила, але просто стою біля світлин і не можу відійти. Кожна робота надає інформацію більшу, ніж сама робота. Це дуже правдивий і влучний інформаційний зріз. Усі світлини надзвичайно різні, але якщо говорити про момент «стоп-кадру», це момент жахливої правдивості. Наприклад, зафіксовані Путін і Янукович— я дивлюся і переживаю бурю таких емоцій, хоч і розумію, що це лише фото. Що таке світлина? Історія, втілена у візуальній інформації. Мені дуже подобається фотовиставка. Я розумію, наскільки вона актуальна і важлива».
Запрошуємо пережити власні непідробні емоції усіх черкащан і гостей міста в серці України. Наша фотовиставка триватиме з 16 січня по 1 лютого у приміщенні Черкаського обласного художнього музею, за адресою: вул. Хрещатик, буд. 259. Години роботи: 10.00— 17.00, вихідний— понеділок. Вхід вільний. Традиційно усі відвідувачі експозиції зможуть проголосувати за найкращу, на їхній погляд, світлину і таким чином врешті визначиться фото— улюбленець Черкас. Долучайтеся!
Про найцікавіші моменти спілкування Лариси Івшиної з черкащанами та їхні перші враження від фоторобіт— незабаром на нашому сайті та в одному з найближчих номерів газети.