Перейти до основного вмісту

Три днi народної музики

Уперше в Миколаєві відбувся Всеукраїнський фестиваль ім. Г.Манілова
15 квітня, 16:22

Ідея  проведення фестивалю належить директорові Миколаївського вищого музичного училища Анатолію Сироті. Раніше форумів професійних виконавців на народних інструментах такого масштабу в Україні не було!

Миколаївці своїм фестивалем вирішили віддати данину пам’яті чудовому музикантові, корифеєві народно-інструментального мистецтва Георгію Манілову (1879—1954 рр.), який 1925 року організував з робітників аматорський оркестр і зумів довести його до професійного рівня. Колектив існував до 1990-х, в його складі було чимало чудових музикантів. Нині в Миколаєві мешкають 12 учасників  легендарного оркестру, їх запросили на фест як почесних гостей. Зараз традиції оркестру Манілова продовжує оркестр НВМУ «Кантабіле» під орудою О.Луука і Миколаївська філармонія.

Художню раду фестивалю очолив завідувач кафедри народних інструментів Одеської музичної академії ім. А.Нежданової Іван Єргієв. Відбір виконавців і творів був вельми суворим, у складі учасників — музиканти високого рівня, чимало лауреатів і переможців престижних всеукраїнських та міжнародних конкурсів, заслужених діячів мистецтв.

Фестиваль став школою для викладачів 42-х музичних шкіл області, що з’їхалися на семінар Миколаївського центру підвищення кваліфікації працівників культури.

Незабутнім став виступ творчих колективів кафедри народних інструментів Одеської Національної музичної академії: оркестру народних інструментів, квартету «Мурза», камерного дуету «Каданс», тріо «Мальви», ансамблю народних інструментів «Мозаїка» Одеської філармонії, оркестру народних інструментів Одеського училища мистецтв ім. К. Данькевича.

 Чудові колективи приїхали з Херсона: оркестр «Аркадія» Херсонського училища культури, оркестр народних інструментів Херсонського музичного училища та оркестр української народної музики «Венцерада», що виконує автентичну етнічну музику. Оркестр народних інструментів Криворізького музичного училища приїхав разом зі своїм хором. Прийняли усіх, всіх змогли розмістити, хоча це не завжди було просто.

У перший день конкурсу виступали і солісти: Георгій Коч (готововиборний баян, Одеська філармонія) і Наталія Чуприна (фортепіано, Одеська філармонія), Борис Талько (готово-виборний баян, Одеська філармонія), Дмитро Жариков (готово-виборний баян, Харківська філармонія).

Миколаївців представляв оркестр народних інструментів «Кантабіле» Миколаївського вищого музичного училища культури і два колективи Миколаївської філії Київського Національного університету культури та мистецтв: Український оркестр народної і популярної музики та ансамбль народних інструментів «Бісквартет», і два колективи Миколаївської обласної філармонії: ансамбль народних інструментів «Візерунки» та акустичний квартет під орудою Володимира Василенка.

Три дні в залі дитячої музичної школи № 1 лунала чудова музика. Народні мелодії, класичні твори, твори сучасних композиторів, зокрема й учасників фестивалю, в яких відбилися віяння музики XX століття — джаз і рок. Кожному колективові для виступу надавалося ціле відділення —  тож кожен колектив міг представити свою творчість у всій повноті.

Наступний фестиваль імені Г.Манілова планується через два роки,  в березні 2017-го, і організатори мають намір зробити його ще масштабнішим.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати