Депутат Тернопільської облради подав позов на Петра Симоненка
«Гадаю, не зайвим буде тисячам, а може, й мільйонам людей подати до суду на антиукраїнського діяча»
Нещодавно «День» (див. № 142 від 14 серпня 2012 року) цікавився думкою експертів та представників політичних сил щодо фактично відсутньої реакції як політичних сил, так і громадянського суспільства на знущальні вислови Петра Симоненка про українську символіку. Адже конкретні дії, щоб притягнути головного комуніста країни до юридичної відповідальності, зробили лише представники меджлісу кримських татар. Політики-опозиціонери говорили«Дню» тоді про те, що на такі висловлювання має звернути увагу Генеральна прокуратура. Проте Володимир Петровський, один із депутатів облради Тернополя, вирішив не чекати уваги правоохоронних органів і сам подав до суду на Петра Симоненка за завдання моральної шкоди.
Володимир ПЕТРОВСЬКИЙ, депутат Тернопільської обласної ради, кандидат в народні депутати України від партії «УДАР», пояснив «Дню» свою позицію так:
— Заява Симоненка, його натяки на те, що він ініціюватиме референдум або якісь дії у Верховній Раді щодо зміни Герба України, мене як громадянина України, як патріота, зачепили за живе. Вважаю, що цим принизили мою національну гідність, адже і Герб — Тризуб, — і Державний Прапор є символами нашої держави, закріпленими в Конституції України. І тому я вирішив не змовчати. І навіть не тому, що я депутат обласної ради, а громадянин України. 17 серпня я написав заяву в Печерський суд Києва. Звісно, розумію, яка сьогодні судова система в Україні, але думаю, що не зайвим буде тисячам, а може, й мільйонам людей подати в суд на такого антидержавного, антиукраїнського діяча. Я подав до суду з вимогою покарати Симоненка, компенсувати мої моральні переживання у зв’язку з наругою над державним символом України. Водночас я направив депутатське звернення вже як депутат обласної ради голові Служби безпеки України панові Калініну. Я звертаю його увагу на те, що отакі висловлювання лідера Комуністичної партії містять ознаки складу злочину, передбаченого статтею 338 Кримінального кодексу України «Наруга над державними символами».