Перейти до основного вмісту

«Абсолютно безвідповідальний жест»

Про те, як «друзі Путіна» з Франції збиралися поїхати до Криму
24 липня, 12:39

Бажання французьких депутатів відвідати анексований Росією Крим, спричинило бурхливу реакцію в українських мас-медіа та блогосфері. Українська влада та Міністерство закордонних справ також миттєво відреагували на це. Нагадаємо, з 22 по 26 липня у Москві знаходиться з візитом французька делегація у складі 10 депутатів. Її голова — Т’єрі Маріані в інтерв’ю російській газеті «Коммерсантъ» заявив про рішення відвідати український півострів, щоб зустрітися з тамтешньою «владою».

«Маршрут нас не бентежить, ми полетимо з Москви. Що стосується нашої групи, то її учасники діляться на дві групи. Є ті, хто — як Ів Поццо ді Борго — летить в Крим, щоб на місці розібратися в ситуації, отримати інформацію, поспілкуватися з людьми. А є ті, хто — як я чи Ніколя Д’юїк — визнає історичні факти; для нас приєднання Криму — доконана, остаточна подія, підкріплена референдумом і яка відповідає історичній реальності», — цитує Маріані газета.

Міністерство закордонних справ України назвало цей жест «безвідповідальним», виявом «неповаги до державного суверенітету України, свідомим нехтуванням законодавства України і політики Франції та Європейського Союзу з невизнання незаконної окупації Автономної Республіки Крим».

Директор департаменту політики і комунікацій МЗС Олексій Макеєв також не стримав обурення і додав, що для депутатів з Франції «будуть наслідки».

«Деяких треба одразу оголошувати персонами нон грата. Щиро бажаю своєму французькому колезі пану Маріані опинитися в цьому списку в разі, якщо він все ж таки доїде до «влади Криму», — написав на своєму Facebook народний депутат Сергій Висоцький.

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман попросив очільника Національних зборів Франції Клода Бартолона роз’яснити візит парламентаріїв до українського півострову. У телефонній розмові Бартолон охарактеризував рішення французьких парламентаріїв як «абсолютно безвідповідальне» та додав, що депутати здійснюють його «за власною ініціативою».

Відреагував на рішення своїх співвітчизників і міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус. За його словами, він був «шокований» цією звісткою, оскільки це — порушує «міжнародне право».

Однак про яке дотримання європейських принципів та цінностей мова, якщо французькі парламентарі не один рік вважаються «друзями Путіна»? Щоправда, уточнимо, цей «почесний» титул належить у Франції праворадикальній партії Національний фронт, яку очолює Марін Ле Пен. Проте більшість з депутатів, які зібралися до Криму, належать до партії екс-президента Ніколя Саркозі.

Не менш цікавим є й те, що представляють собою ці парламентарі. Той же Маріані, наприклад, з 2012-го року є співголовою Асоціації Франко-російський діалог разом з президентом «Російських залізниць» Володимиром Якуніним. Сенатор від Парижу Ів Поццо ді Борго називає себе потомком знаменитого посла, генерала і радника Олександра ІІ, пише «Новая газета». А депутат Жак Міяр вважає, що санкції ЄС проти Росії — рівносильні для ЄС та Парижа самогубству. До слова, війну на Донбасі Міяр вважає «суто регіональною проблемою»...

За словами народного депутата Ірини Геращенко, українці не лишать цієї історії на призволяще та зроблять «відповідні заяви на сесії ПАРЄ та інших міжнародних форумах». «Друзі Путіна, небезкорисливі, як правило — це поняття масштабне, вони присутні в різних країнах і різних структурах. І тому так важлива є єдність ЄС, і тільки ті, хто розуміє розклади, усвідомлюють, як вона важко дається — в питаннях санкцій. В цьому контексті так само потрібно розглядати всю щоденну роботу українських дипломатів і відповідальних українських політиків, які працюють , аби санкції проти РФ посилювали», — резюмувала вона у Facebook.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати