Зцілення – через мистецтво
У Києві всьоме нагородили переможців конкурсу малюнків серед дітей з діабетом![](/sites/default/files/main/articles/03062016/21diabet.jpg)
Мрія п’ятирічного Матвія — відкрити власний ресторан та смачно нагодувати свою маму. Тож на малюнку юного художника хлопчик тримає у руках тацю з печивом. Ця робота перемогла на VІІ Всеукраїнському конкурсі малюнків серед дітей з цукровим діабетом, котрий проводить фармацевтична компанія «Санофі в Україні» спільно з Асоціацією дитячих ендокринологів України. У конкурсі взяли участь 400 діток віком до 17 років. Переможцями стали 13 осіб. Мета конкурсу — підтримати малих пацієнтів та привернути увагу суспільства до їхніх проблем, адже нині в Україні живе вісім тисяч дітей з цукровим діабетом.
«Ми хворіємо на діабет вже чотири роки. Про конкурс дізнались від знайомого. Запропонувала сину зробити малюнок, він взяв участь, а потім нам повідомили, що стали переможцями, — розповіла мама Матвія — Оксана Деревинська. — Такі конкурси важливі, бо хочеться більше уваги від держави. От зараз затримують тест-смужки та глюкометри, купуємо їх своїм коштом. Для діток конкурс є способом проявити себе, показати, що ми такі, як усі: беремо участь у конкурсах, маємо свої таланти».
Малюнки справді сильні та якісні. Через художні образи діти розповідають про свої мрії, приміром, стати мамою, про здорове харчування (на одному з малюнків песик із сосисок попереджує: «Знай міру!»), діляться потаємним, зображуючи своїх тат-військових.
Нагороджували переможців у столичному Парку імені Тараса Шевченка. Тут же організатори встановили інсталяцію з малюнків-переможців «Від дітей з діабетом до світу дорослих». Вона залишиться у парку на місяць.