Перейти до основного вмісту

У Львові представили фотолітопис "Українська Повстанська Армія 1942–1954"

16 січня, 14:48

Презентація видання відбулася з нагоди 75-ліття створення УПА, котре відзначали 2017 року. І цей фотолітопис продовжує серію ілюстрованих альбомів, котру спільно готують правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса, Мистецький фонд імені Короля Данила та Національна світлинотека «Українська мить».

У книжці  «Українська Повстанська Армія 1942–1954» опубліковано понад 6 тисяч світлин, що стосуються українського визвольного руху 1920–1950 років. Видання, за словами упорядників, висвітлює передумови та основні етапи діяльності ОУН і УПА, боротьбу проти нацистських та комуністичних окупантів.

«Наш проект має на меті продемонструвати український погляд на історію», –  зазначив історик, президент благодійного фонду «Літопис УПА» імені Володимира Макара, науковий співробітник Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України Микола Посівнич. І додав, що фотолітопис є суто історичним та демонструватиме нашим співвітчизникам усю велич визвольної боротьби.

За словами експерта й аналітика з історичних питань, проблем національної пам’яті, гуманітарної та суспільної політики Романа Грицьківа, зараз, на щастя, маємо всі умови для того, щоби об’єктивно і правдиво, без жодних заборон,  висвітлювати власну історію. І це, на думку експерта, дуже важливо, бо коли почнемо вивчати правдиво описану власну історію, тоді матимемо  своє, українське, майбутнє.

Книжка складається з передмови «Не зрадити та боротися до посліднього» авторства сотенного УПА, політв'язня Мирослава Симчича та дев'яти розділів на певну тематику. Зокрема, у ній окремо представлено героїчну роль жіноцтва у визвольній боротьбі, повстанський побут та символіку УПА. На особливу увагу, на думку втілювачів проекту, заслуговують розділи, присвячені визначним постатям і ветеранам визвольного руху.

Над книжкою «Українська Повстанська Армія 1942–1954» працювали фахівці з історії ОУН і УПА та символіки Роман Грицьків, Іван Патриляк, Микола Посівнич й Олексій Руденко.

Видали фотоальбом, присвячений історії УПА, Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса, Мистецький фонд імені Короля Данила, благодійний фонд «Літопис УПА» імені Володимира Макара та Національна світлинотека «Українська мить».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото прес-служби ЛОДА.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати