Підсумки десятого дня Олімпіади-2018

В олімпійському Пхьончхані десятий день був не надто насиченим. Сьогодні в програмі змагань були виступи атлетів у восьми дисциплінах, при цьому розіграли лише три комплекти нагород. Українські спортсмени взяли участь тільки у фігурному катанні. Окрім цього, звітний день ознаменувався і гучним скандалом щодо позитивної допінг-проби російського керлінгіста. Ото ж про головні події олімпійського дня у нашому підсумку.
Українця Абраменка нагородили золотою медаллю
Фристайліст Олексанр Абраменко сьогодні отримав золоту медаль на офіційній церемонії нагородження. Вже стало очевидним те, що спортсмен усвідомив важливість свого досягнення – нагородою тішився, напевне, найщиріше за всіх атлетів. Його медаль стала не лише знаковою для України, а й наробила чимало галасу. Учора одне з інтернет-видань наочно продемонструвало умови для тренувань на малій батьківщині спортсмена. Сам же атлет тренується переважно за кордоном. Про це зауважив міністр молоді та спорту Ігор Жданов, наголосивши, що в Україні планують побудувати новий сноупарк у Буковелі, де б могли тренуватися наші спортсмени. Однак майже кожна олімпіада ознаменовується обіцянками чиновників, а потім все забувається. Навіює такі сумніви ситуація із санним спортом, коли у міністерства виникли проблеми із передачею інвентарю нашим саночникам.
Дебют української танцювальної пари
Сьогодні любителі фігурного катання мали змогу повболівати за наших танцюристів – Олександру Назарову і Максима Нікітіна, які змагалися у короткій програмі. Українські дебютанти Ігор не зуміли кваліфікуватися до довільної програми, набравши 57.97 бала. З таким результатом вони опинилися на 21-у місці, тоді як взяти участь у довільному танці може перша двадцятка.
Лідерами після короткої програми стали олімпійські чемпіони Ванкувера і срібні призери Сочі канадці Тесса Верчу і Скотт Мойр, які набрали 83.67 бала. На другому місці пара з Франції Габріела Пападакіс і Гійом Сізерон, які відстають від лідерів менш ніж на два бали, тому мають шанс на перемогу. А третє місце у американського дуету Медісон Хаббелл – Закарі Донох’ю. Доля золотої медалі вирішиться завтра, 20 лютого, коли відбудуться змагання у довільній програмі.
Змішана естафета бойовим складом
Уже завтра біатлоністи долатимуть першу командну дисципліну – змішану естафету. Україна, як і обіцяли тренери, виступить бойовим складом, до якого увійдуть Ірина Варвинець, Юлія Джима, Дмитро Підручний і Артем Прима. З урахуванням того, що біатлонна збірна, на яку покладали великі сподівання на здобуття медалей, виступила не надто впевнено, основні сподівання покладаються на командні виступи. Оскільки Олена Підгрушна пропустить жіночу естафету через стан здоров’я, то ставка робиться саме на мікст. Цього сезону на етапі Кубка світу в Естерсунді спортсмени вже долали класичний мікст, ставши десятими. Тоді, щоправда, був інший склад – Валентина Семеренко, Олена Підгрушна, Сергій Семенов і Артем Прима. Єдиний раз, коли Україна здіймалася на п’єдестал у цьому виді дисципліни, був 19 грудня 2010 року в Поклюці на етапі Кубка світу. Тоді на другу сходинку здійнялася наша команда у складі Олени Підгрушної, Віти Семеренко, Сергія Семенова та Сергія Сєднєва.
Росія в епіцентрі допінгового скандалу
Ще вчора у мережі поширилася інформація, що спортсмена з команди ОАР зловили на допінгу, зокрема один з допінг-тестів російського керлінгіста, бронзового призера пхьончханської Олімпіади, дав позитивний результат на мельдоній. Сьогодні ж стало відомо, що допінг-проба «Б» Олександра Крушельницького також виявилася позитивною. Антидопінговий відділ Спортивного арбітражного суду в Лозанні порушив справу проти російського керлінгіста через вживання допінгу. Варто зауважити, що це вже не перший допінговий скандал звітної Олімпіади. До цього за вживання недозволених препаратів було відсторонено японського учасника команди з шорт-треку Кеі Саіто.
Два чемпіони у бобслеї
Канада і Німеччина не змогли визначити кращого у бобслеї. Німецький екіпаж у складі Франческо Фрідріха і Торстена Маргіса був головним претендентом на олімпійську медаль, оскільки останні сезони саме німцям немає рівних на етапах Кубка світу. Але після першої спроби фаворит був лише п’ятим, програючи ще двом німецьким екіпажам, Канаді та Латвії. Проте вже в другій спробі німці повернулися в трійку призерів, посівши другу позицію. Саме в цьому заїзді екіпаж Фрідріха оновив рекорд траси.
Боротьба за «золото» точилася між німецькими бобслеїстами та канадським дуетом Джастін Кріппс – Александр Копач. Канадійці перед останньою спробою вигравали 0.06 секунди, але на фініші на секундомірі застиг ідентичний час обох екіпажів – 3,16.86. Таким чином олімпійську золоту нагороду отримали обидва екіпажі. Бронзова медаль у латвійської команди – Оскарса Мелбардіса та Яніса Стренга.
Норвезький тріумф, який закріпив лідерство
Було очевидним те, що Норвегія, яка була головним претендентом на лідерство в медальному заліку, відквитає втрачене. Доводити це норвежці продовжили сьогодні, заробивши ще два «золота» в скарбничку. Перше із них скандинави поклали у ковзанярському спорті на 500-метрівці. Ховард Лорентсен не лише тріумфував на дистанції, а ще й оновив олімпійський рекорд на 0,01 секунди. Попередній рекорд, встановлений 2002 року на Олімпіаді в Солт-Лейк-Сіті, належав представнику Сполучених Штатів Америки Кейсі Фітцрендольфу. «Срібло» завоював кореєць Мін Кю Ча, який повторив кращий олімпійський результат американця. Бронзова нагорода у китайця Тін Юй Го.
Сьогодні розіграли і останній комплект у стрибках з трампліна. Це були командні змагання. Головними претендентами на подіум вважали Норвегію, Німеччину та Польщу. Після першого стрибка точилася щільна боротьба за призи, а от під час другої спроби 24-річний норвежець Даніель-Андре Танде здійснив найкращий стрибок дня (140,5 метри), що дозволило скандинавам відірватися від своїх переслідувачів. Тож Норвегія вперше взяла «золото» командного турніру зі стрибків із трампліна. «Срібло» у збірної Німеччини. А бронзову нагороду виборола команда Польщі.
За підсумками десяти змагальних днів одноосібним лідером залишається Норвегія, у якої одинадцять золотих, дев’ять срібних і вісім бронзових нагород. Другими йдуть німці із десятьма золотими, шістьма срібними та чотирма бронзовими медалями. Трійку лідерів покинули Нідерланди, яких витіснила Канада. У обох збірних по шість золотих та п’ять срібних медалей, а от за показником бронзових лідирує Канада. Україна залишається на 18-ій позиції із однією золотою медаллю.
Богдан Проскуров