Перейти до основного вмісту

8 фактів про нові гроші

Нацбанк показав монети, які замінять паперові двійки, п’ятірки та десятки
14 березня, 16:55

Національний банк України представив нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень. Ці монети з часом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу.

Уводитися в обіг нові обігові монети будуть поетапно. Перший етап запланований на 27 квітня 2018 року. Тоді будуть введені в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні. Монети номінальною вартістю 5 і 10 гривень вводитимуться в обіг під час другого етапу у 2019 — 2020 роках (точну дату Національний банк повідомить додатково).

Як інформує прес-служба Нацбанку, українці зможуть розраховуватися одночасно монетами і банкнотами відповідних номіналів, поки монети поступово не замінять дані банкноти.

«Досвід свідчить, що таке заміщення відбувається поступово, тож споживачі не відчувають незручностей. Загалом у зв’язку з фізичним зношенням банкнот гривні Національний банк щороку вилучає близько 800 млн штук банкнот усіх номіналів, майже половину з яких (понад 40%) становлять саме банкноти низьких номіналів від 1 до 10 гривень», — йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.

Зовнішній вигляд нових монет відповідає дизайну гривні. Працювали над ними художники Роман Чайковський та Анатолій Дем’яненко, з якими давно співпрацює Нацбанк. До речі, Роман Чайковський є автором першого українського «призера» міжнародного конкурсу «Монета року» як найбільш надихаюча робота. Йдеться про срібну пам’ятну монету номіналом 10 гривень Різдво Христове.

Нові монети невеликі за розміром та легкі. Але при цьому фізичні властивості сплаву, з якого вони виготовлені, роблять їх довговічними. В Нацбанку заявляють, що такі монети служитимуть українцям щонайменше 20 років. Завдяки цьому в НБУ розраховують заощадити державному бюджету мільярд гривень.

Крім того, як зазначили в НБУ, заміна банкнот низьких номіналів на монети наблизить Україну до практики Європейського Союзу, де існують монети номіналом 1 та 2 євро.

Таку заміну свого часу успішно провели різні країни, наприклад, Угорщина, Чехія, Данія, Японія, Канада, Великобританія, Австралія.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати