Переможці конкурсу «Стежками Каменяра»
Цьогоріч змагалися майже дві тисячі школярів із усіх регіонів нашої держави
Нагадаємо, Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра» заснований Міжнародним фондом Івана Франка, Міністерством освіти і науки України та ГО «Львівське товариство» у м. Києві. Нинішнього року конкурс проводився вперше і мав на меті посилити творчу мотивацію у вивченні учнями закладів загальної середньої освіти творчості Івана Франка через створення літературно-мистецьких творів у різних жанрах, у яких працював Іван Франко, та дослідити його літературну спадщину, наукову, культурологічну та громадську діяльність.
У творчому змаганні взяли участь 1811 школярів з усіх регіонів України! Роботи оцінювали у чотирьох номінаціях - «Проза», «Поезія», «Драматургія» і «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка» - у двох вікових категорія: 6-11 років та 12-16 років.
Координатор проекту, співзасновник Міжнародного фонду Івана Франка Ольга Нижник оголосила переможців конкурсу:
Номінація «Драматургія»:
у віковій категорії 6-11 років перемогла робота Морозан Марії «Свято мови» (Одеська обл., м. Кілія, Кілійський НВК (ЗОШ № 3 - ліцей, 7 клас);
у віковій категорії 12-16 років перемогу здобула п’єса Гузелик Андріани «Диво-скринька» (Тернопільська обл., м. Теребовля, ЗОШ № 1, 10 клас).
Номінація «Поезія»:
у віковій категорії 6-11 років найбільшу кількість голосів журі здобула робота Усенко Маргарити «З Україною в серці» (м. Суми, спеціалізована школа № 25, 5 клас);
у віковій категорії 12-16 років перемогла поезія Дорошенко Анастасії «Чорна чайка» (Чернігівська обл., м. Прилуки, гімназія № 5 імені В. Затолокіна, 10 клас).
Номінація «Проза»:
у віковій категорії 6-11 років, за рішенням журі, перемогла казка Бадири Анни «Фарбований лис» (Волинська обл., м. Ковель, гімназія ім. Олени Пчілки, 1(5) клас);
у віковій категорії 12-16 років перемогла робота Яненко Вікторії «Герої не вмирають!» (Полтавська обл., м. Кременчук, школа-інтернат при Кременчуцькому педагогічному коледжі ім. А. Макаренка, 9 клас).
Номінація «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка»:
у віковій категорії 6-11 років перемогла робота «Фарбований лис» за авторства Кондрин Аліни (Івано-Франківська обл., м.Долина, сп.школа – інтернат, 5 клас ); у віковій категорії
12-16 років перемогла картина Головатюк Ольги під назвою «Боротьба за життя» (Київська обл., с. Шпитьки, 9 клас).
- Окремі нагороди від онука Івана Франка - Роланда Франка - отримають Касянчук Надія за поезію «Рядками нічної метушні» (м. Тернопіль, Українська гімназія ім. І. Франка, 10 клас), Чухліб Максим за прозу «Син народу, що вгору йде!» (м. Львів, ССЗШ № 18, 11 клас), Зіньківський Дмитро «Непоборимий син землі!» (Луганська обл., с.Зориківка, ЗОШ I-III ступенів, 6 клас,- повідомила Ольга НИЖНИК на прес-конференції.
- У перший рік конкурсу ми отримали велику кількість робіт з різних куточків України, і це було великим задоволенням переглядати їх. Кожен з учасників показав великий ентузіазм та доклав багато зусиль, щоб проявити свою творчість. Я також хочу висловити слова вдячності членам журі, які зробили велику роботу», - наголосив онук Івана Яковича, голова правління Міжнародного фонду Івана Франка Роланд ФРАНКО.
Ахтем Сеїтаблаєв, режисер фільму «Захар Беркут», виробництва компанії Kinorob, зауважив, що його команда вражена кількістю та якістю надісланих на конкурс робіт, а також тим, скільки цікавих малюнків було створено саме на тему повісті «Захар Беркут». Він запросив переможницю Ольгу Головатюк (с. Шпитьки Києво-Святошинського району) провести день на знімальному майданчику фільму, познайомитися із творцями стрічки, головними героями та дізнатися, як створюється сучасне українське кіно.
До речі, урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу відбудеться 1 червня у Києві біля пам'ятника Іванові Франкові.
Author
Аліса АнтоненкоРубрика
Культура