Перейти до основного вмісту

Помер видатний український політик Левко Лук’яненко

07 липня, 20:28
1991 рік. Левка Лук'яненка вітають з прийняттям Акта про Незалежність України. Фото Олександра КЛИМЕНКА.

Український політв’язень, дисидент і колишній народний депутат України Левко Лук’яненко помер 7 липня в лікарні в Києві після тривалої хвороби.

Про це повідомила його дружина, передає Радіо Свобода.

Раніше про те, що Герой України Левко Лук'яненко потрапив до реанімації , повідомив екс-народний депутат Володимир Яворівський.

Левко Лук’яненко – дисидент, співзасновник Української гельсінської групи, послідовний борець за її самостійність, відомий український громадський і політичний діяч, Герой України, народний депутат України (I, II, IV, V скликань), багатолітній в’язень радянських тюрем і таборів, один із авторів «Акта проголошення незалежності України».

Зазначимо, що Левко Лук’яненко відзначав свій день народження 24 серпня, в один день з незалежною Україною.

Левка Лук'яненка представляти читачеві водночас просто і складно. З одного боку, в нього безліч звань і регалій, що виділяють пана Лук'яненка в українському політикумі: почесний голова УРП, президент українського відділення Всесвітньої ліги за свободу та демократію, член-засновник Української Гельсинської групи, депутат ВР 12-го скликання... З іншого — Левко Григорович — знакова фігура української історії, чий політичний і життєвий досвід є необхідним для тих, хто будуватиме Україну XXI сторіччя. Йому випали дуже складні роки, так би мовити, «час багатопартійності»: «коли одна партія при владі, а інші — у в'язниці». І усвідомлюючи це, пан Лук'яненко стає фундатором Української робітничо-селянської спілки, а 1961-го року — головою цієї партії. Майже відразу ж його було заарештовано й засуджено до страти «за антинародну агітацію і пропаганду». Після 73-х днів у камері смертників вирок було замінено п'ятнадцятьма роками ув'язнення в мордовських таборах. «Я вірив у закономірності історичного розвитку й знав, що жодна імперія не вічна. Ці знання стали підставою для мого оптимізму» — розповідав Левко Григорович.

Сам пан Лук'яненко вважає себе щасливою людиною: він став свідком становлення незалежності України. Боротьбі за це Левко Григорович присвятив все своє життя.

Читайте ексклюзивні інтерв'ю "Дня" з Левком Лук’яненко:

"Від колоніального стану до незалежності";

"Окупація по-кремлівськи";

"Левко ЛУК’ЯНЕНКО: "24 серпня 1991 року українська нація поставила величезний знак оклику, досягнувши того, за що боролася протягом попередніх семи століть";

"Левко ЛУК'ЯНЕНКО: "Завжди є духовні провідники, які відчувають пульс нації".

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати