Не заважайте інспектору
У парламенті передбачають кримінальну відповідальність за втручання в роботу екологічної інспекціїВ Україні триває реформа екологічної служби. У комітетах Верховної Ради розглядають зміни до законодавства, котрі мають посилити роль екоінспекції. Так, на першому засіданні комітету з питань екологічної політики та природокористування розглянули законопроєкт № 4459 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за вчинення опору та втручання в діяльність державного інспектора України з охорони навколишнього природного середовища, працівника служби державної охорони природно-заповідного фонду України під час виконання ними службових обов’язків».
Над ним працювала спільна робоча група Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Міністерства внутрішніх справ. Проєкт закону передбачає встановлення відповідальності за вчинення опору держінспектору, працівнику національного природного парку під час виконання ними службових обов’язків у вигляді штрафу (від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) та обмеження волі на строк до чотирьох років (або позбавлення волі на строк до двох років).
Також ідеться про кримінальну відповідальність за втручання в діяльність таких працівників у вигляді штрафу до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до одного року чи арешту на строк до трьох місяців.
«На комітет неодноразово надходили звернення щодо неправомірних дій стосовно працівників Держекоінспекції, працівників НПП, яких не допускали на перевірку, а й іноді завдавали фізичних пошкоджень, — пояснив завдання законопроєкту голова екологічного комітету Олег Бондаренко. — Треба зазначити, що наразі в комітеті відбувається робота над комплексним законопроектом №3091, яким пропонується всебічне реформування нагляду в екологічній сфері, але для пришвидшення вирішення даної проблематики комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав законопроект №4459 та рекомендував Головному (Комітет з питань правоохоронної діяльності) прийняти його за основу та винести в зал на перше читання».