Перейти до основного вмісту

Очільник Кривого Рогу заперечує фінансові порушення

Державні аудитори виявили недоліків на колосальну суму в понад 27 млрд гривень
15 листопада, 17:25

Слідство щодо загибелі колишнього мера Кривого Рогу Костянтина Павлова триває вже три місяці. 15 серпня 2021 року його знайшли мертвим, з вогнепальним пораненням у власному будинку. Павлов керував містом лише дев’ять місяців, із грудня 2020 року. Виконувачем обов’язків міського голови сесія Криворізької міськради призначила Юрія Вілкула, який майже десятиліття очолював місто перед Костянтином Павловим. Позачергові вибори мера мають відбутися навесні наступного року. Після смерті Павлова в його родині трапились ще дві загадкові загибелі – в жовтні молодший брат нібито отруївся алкоголем, а днями знайшли в зашморгу двоюрідного брата. Вдова загиблого Костянтина Павлова несподівано зробила публічну заяву. “Ми не збираємось накладати на себе руки”, – наголосила Олена Павлова. В повідомленні вона стверджує, що побутова техніка навколо них у доброму технічному стані. Крім того, здоров’я в неї та її сина Юрія теж задовільне, і вони не вживають ані алкоголю, ані наркотиків.

Тим часом у Кривому Розі завершено фінансові перевірки міської громади. Вони розпочалися ще під час мерства Костянтина Павлова, який виграв вибори в кандидата від пропрезидентської партії «Слуга народу». Повідомляється, що під час аудиту було виявлено недоліки та порушення на колосальну суму в понад 27 млрд гривень. Про це йдеться на сайті Державної аудиторської служби України. Аудит тривав із травня 2021 року та проводився за період з 1 січня 2018 року до 31 березня 2021 року. В межах цього аудиту провели сім ревізій, зокрема бюджету Кривого Рогу, комунального підприємства "Криворіжтепломережа", департаменту освіти та науки виконкому Криворізької міської ради, управління капітального будівництва, департаменту розвитку інфраструктури міста, виконавчого комітету міської ради та управління охорони здоров’я. Перевірка видаткової частини бюджету, окремих установ, підприємств та організацій встановила порушення, що призвели до втрат на 3337,7 млн грн. Перевірка доходів бюджету встановила порушення та недоліки в 13 млрд грн. "Встановлено факти порушення законодавства, через які мешканці територіальної громади позбавлені можливості отримувати якісні соціальні послуги", – йдеться в повідомленні служби. Крім того, встановлено, що в Кривому Розі не дотримувалися норм харчування дітей у дитсадках, учнів у школах та хворих у закладах охорони здоров'я, а також не виконувалися нормативи забезпеченості медикаментами. Загальна сума – 282,3 млн гривень. Матеріали аудиту та ревізій, як повідомляється, передали до правоохоронних органів.

Своєю чергою в.о. міського голови Кривого Рогу Юрій Вілкул вважає заяву Держаудитслужби політично вмотивованою, а також маніпулятивною. «Справді, перевірки були. Всім відомо, що після перемоги «неправильного кандидата» на виборах у мери Кривого Рогу в грудні минулого року було дано команду «фас» усім структурам, що існують в Україні. Нагадаю, у результаті понад п'ятисот перевірок, які відбувалися в період Порошенка - Луценка, нічого так і не знайшли. Просто тому що в Кривому Розі все робилося за законом, для людей та їхнього захисту. Тому на початку цього року було ухвалено політичне рішення зайнятися фальсифікаціями та маніпуляціями – інакше це складно оцінити», – сказав Ю.Вілкул. За його словами, були задіяні всі можливі перевіряльні органи України – понад 100 осіб. Перевірки посилилися після смерті Костянтина Павлова, а особливо – після того як секретарем міськради і виконувачем обов'язків мера не став представник провладної партії. «Мета одна – назвати суму, яка приголомшує уяву та маніпулювати їй у публічній площині, щоб отримати короткостроковий політичний ефект. У результаті з'явився акт – начебто виявлено порушення на 27 мільярдів гривень. Очевидна маячня й абсурд, написаний для замовників. Навіть просто тому, що загальний бюджет міста за цей період становив 23,5 мільярда, з яких бюджет розвитку становить лише 1,9 млрд грн, а інші платежі – це заробітна плата та утримання бюджетної сфери, енергоносії, харчування дітей, соціальні виплати – фактично обов'язкові платежі», – пояснює Ю.Вілкул. Він запевнив, що «найближчим часом юридична служба міськради, департаменти та управління розкладуть акт повністю по поличках та повідомлять суспільству, що ж це за «страшні порушення». «В результаті ми бачимо найбезпрецедентніший за маніпулятивністю документ за всю історію України. Щодо пред'явлених претензій уже направлено позови до судів та надано обґрунтовані заперечення, частину судів уже виграно, за іншими – буде направлено найближчим часом. Не сумніваюся в нашій правоті», – сказав Ю.Вілкул.

Очевидно, далі буде.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати