Наша віра, наша перемога, наша ціна...
Як повідомляє прес-служба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ) сьогодні 21 серпня 2021 року перед початком богослужіння біля головних воріт Михайлівського Золотоверхого собору діти віршами привітали Його Всесвятість та Його Блаженство, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря виголосив вітальне слово, а братія обителі піднесла запашний коровай. За Богослужінням молилися два Предстоятелі – Всесвятійший Вселенський Патріарх Варфоломій та Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, а також митрополит Халкидонський Еммануїл, митрополит Адріанопольський Амфілохій, митрополит Філіппи, Неаполя та Тасоса Стефанос, Генеральний секретар Синоду архімандрит Григорій, Великий синкел архімандрит Яків, архієреї, духовенство та численні віряни Православної Церкви України.
Після завершення подячної молитви в стінах Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря Блаженнійший Митрополит Епіфаній та Всесвятійший Вселенський Патріарх Варфоломій виголосили промои, в яких зокрема відзначили історичну роль Києва - колисці Русі.
«При вході до Михайлівського монастиря Ви, Ваша Святосте, вшанували жертв і героїв двох трагічних періодів історії українського народу – Голодомору-геноциду 1932-33 років та воїнів, які віддали життя за Україну у неоголошеній, але реальній війні Росії проти України, яка досі триває. Ми вдячні за цей вияв Вашої любові та поваги до нашого народу, до його страждань і принесених у боротьбі за правду жертв», - звернувся до Патріарха Варфоломія Митрополит Епіфаній.
В свою чергу Патріарх Варфоломій в своїй промові зазначив: «Історія є достовірним небрехливим свідком правди та реальності. Вселенський Патріархат від самого початку був надійним охоронцем блага Церкви, і хоча у часи розквіту та чисельної сили він міг запровадити та встановити пірамідальну форму устрою Східної Православної Церкви, але він з відразою відкинув цю думку». І додав: «Ми бачимо, з якою тактовністю та благородством Ви докладаєте зусилля у різноманітних чисельних питаннях Помісної Церкви України. Це лише початок. Потрібне терпіння. Вчиться на уроках святих та історії. Потрібний досвід та, головно, молитва. Досвід пастиря зрештою супроводжує біль та сльози, він вимагає жертв та самозречення. Так прямували незабутні наші Попередники, це успадкували і ми, і це радимо, до цього закликаємо, це посилюємо, ми, старші за віком, у першості рукоположення та на церковній ниві вам молодшим, але не менш любим братам».
Нагадаємо, що Вселенський патріарх Варфоломій прибув в Україну з триденним візитом. Варфоломій відвідує Україну вже втретє. У 2019 році Православна церква України отримала незалежність від Російської церкви з рук патріарха Варфоломія. До того Російська православна церква (РПЦ) та духовно споріднена їй Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) розірвали відносини з Константинополем ще у 2018 році й на офіційному рівні ігнорують візит Варфоломія.