Під одним дахом Гойя, Мікеланджело та Тиціан
В експозиції – оригінали Тиціана, Мікеланджело, Ван Дейка, Франсиско Гойї, П’єтро Антоніо Новеллі, Джованні Баттіста Тьєполо… та інших авторів, що їх дотепер рідко демонстрували широкій публіці. За словами директора установи Ігоря Кожана, виставка підбиває підсумок тематичних акцій ювілейного, 2013 року (нагадаємо, що 13 грудня 2013 року виповнилося 100 років відтоді, як Митрополит Андрей Шептицький передав Національний музей у Львові у дар українському народові. – Ред.), й водночас вшановує ще одну значну в житті музею подію – 40-ліття діяльності реставраційної майстерні графіки.
- Митрополит Андрей добирав свою колекцію, дуже далекоглядно мислячи, відтак поповнював збірку на тільки раритетами українського національного мистецтва, а й європейського і загалом світового, – говорить історик мистецтва професор Роман Яців. – У виставці, що її тепер демонструють у Національному музеї, як цілісний артефакт представлені рисунки західноєвропейський майстрів, здебільшого – італійців, XVI – XVIII століть. Колекція цінна передовсім тим, що це є оригінальна графіка, а це означає, що, який би не був рисунок за тематикою та наповненням, він є в єдиному примірнику, тобто такого не може бути у жодній колекції. Крім того, з тих рисунків можна робити певні спостереження над деякими темами, які виконувалися художниками, тому що рисунок здебільшого використовувався як допоміжний засіб скульпторами, тим більше – живописцями, а також – архітекторами. У цьому випадку є чимало робіт, котрі потребують такого уточнення.
На думку Романа Яціва, представлена збірка може неабияк підсилити монографізацію тих чи інших митців, оскільки у музейницькій справі на заході дуже уважно вивчаються великі, комплексні виставки, присвячені певній епосі, певному колу художників. Професор наголошує: «Багато матеріалу, що є у Львові, – невідомо європейцям. Тому для багатьох фахівців з різних музеїв світу це би було вагомою сенсацією, хай не такою великою, як Пінзель».
Виставку «Західноєвропейський рисунок XVI–XVIII ст. зі збірок НМЛ» можна оглянути до 3 березня за адресою проспект Свободи, 20.