«Проекти «Дня» дають змогу поглянути на історію з іншого боку»
У рамках Днів «Дня» в Запоріжжі вже відбулася презентація публіцистичного триптиху «Дня», виданого за загальною редакцією головного редактора газети Лариси Івшиної. Іван Капсамун, Валентин Торба та Марія Семенченко – автори-упорядники - представили книги «Котел, або Справа без терміну давності», «Я — свідок. Записки з окупованого Луганська» та «Катастрофа і Тріумф. Історії українських Героїв». Автори розповіли про роботу над виданнями та смислами, які її наповнюють.
Маємо вже і перші враження! Крім студентів запорізьких вишів на презентацію переїхали й учні Балабинської гімназії «Престиж», які отримали в подарунок для школи усі книжкові проекти газети «День».
«Таких журналістів, які ризикують і глибоко копають, дуже мало. Зустріч дітей з авторами дуже корисна. Учні шкіл мають дивитися на сучасну історію не лише з з екранів телевізорів. Я вчитель історії, тому для мене - це підручник сучасної історії. Проекти «Дня» дають змогу поглянути на історію з іншого боку. Будь-якому історику важливо бачити різні погляди. На маю думку, погляд авторів «Дня» є найпрогресивнішим. Подаровані видання будемо використовувати в навчальному процесі. Усі книжки будуть у бібліотеці гімназії і будь-хто зможе взяти їх та почитати. Ми дуже вдячні за те, що наша бібліотека поповниться новою розумною літературою», – поділилася вчителька Балабинської гімназії «Престиж» Наталія Синецька.
Викликав великий інтерес до видань «Дня» і у студентів запорізьких вишів. За словами першокурсника факультету ЗНУ Андрія Ненадова, видання «Дня» розкривають низку нагальних проблем України й дозволяють побачити їх вирішення. «Такі книги, які видаються «Днем», дуже важливі. У цих книгах, як уже сказали автори, аналізуються дійсні проблеми сучасної України, - розповідає Андрій.- Цеглина теперішньої ситуації в Україні була закладена ще за Кучми, про що й пише автор «Котла» Іван Капсамун. А як вибратися із цієї ситуації, потрібно аналізувати та робити висновки, знаходити відповіді. Я думаю, завдяки цим виданням це можливо».
Щойно у ЗНУ завершився круглий стіл на тему «Новітня історія України і медіакультура. Переосмислення» за участі студентів, викладачів та місцевих медіа.