Розкішний музей у старовинній віллі
У Львові відкрили музей легендарного українського художника, дослідника української історії та етнографії Володимира Патика
В експозиційних залах, які прийняли перших відвідувачів у переддень Дня незалежності, – велика колекція творів народного художника України Володимира Йосиповича Патика. Серед представленого – і найвідоміші картини Майстра, і маловідомі ескізи та особисті артефакти, які розміщено на площі понад 200 квадратних метрів. Про це інформує пресслужба Львівської міської ради. У повідомленні також зазначено, що всі експонати музею подарувала дружина художника – пані Романа. І це – безцінний дар, позаяк відвідувачі зможуть простежити розвиток стилю Володимира Патика – від ранніх експериментів до вже сформованих і визнаних робіт.
«Це новий розкішний музей в старовинній віллі ХІХ століття», – говорить куратор експозиції музею Патика, засновник Ya Gallery Lviv Павло Гудімов. І додає, що Володимир Патик був дуже багатогранною постаттю, яку відвідувачі зможуть пізнати для себе в цьому музеї. «Володимир Патик залишив нам прекрасний мистецький доробок, який є чудовою оптикою того, як треба бачити цей світ. Мені, як куратору цієї експозиції, було надзвичайно приємно відкривати для себе і для відвідувачів постать Патика, його іронію, його світогляд. Дуже важливо, що зараз ми передаємо його спадок наступним поколінням, відтак його творчість буде жити», – наголосив Павло Гудімов і запросив всіх львів’ян та гостей міста, яких цікавить творчість Володимира Патика, до музею, адреса якого – вул. Матейка, 4, і це – середмістя Львова.
Довідково:
Володимир Патик (1926 –2016) – народний художник України, Почесний громадянин Львова, представник галицької школи живопису, один із найвидатніших митців в українському малярстві другої половини ХХ століття. Ще за часів радянського тоталітарного режиму він сформував новий стиль в українському малярстві, залишивши надзвичайно яскравий слід в національній культурі.
Художник також є автором розписів у фойє кінотеатру ім. Богдана Хмельницького у Львові та панорамної картини для Львівського історичного музею (Музей зброї). Володимир Патик також створив відому мозаїку «Море і риби», яку забудовник зруйнував у 2019 році під час перебудови магазину «Океан». Місто зобов'язало компанію визнати свою провину, та у 2020 році знищену композицію було відновлено.
Варто зазначити, що «День» дуже багато уваги приділяв творчості Володимира Йосиповича Патика – і за життя, і вже після його смерті. Одну з публікацій з присвятою творчості Майстра можна прочитати тут (https://day.kyiv.ua/article/taym-aut/u-neochikuvanomu-ta-nespodivanomu-rakursi).
Тетяна Козирєва, Львів
Фото Романа Балука для ЛМР