У Львові відзначатимуть 60-річчя Ігоря Білозора
Вже відбулося перше засідання оргкомітету за участю голови Львівської ОДА Олега Синютки. До оргкомітету ввійшли народна артистка України, екс-дружина Ігоря Білозора –Оксана Білозір, відомий український поет-пісняр Богдан Стельмах, народний артист України Мар'ян Шуневич, які рекомендували низку заходів, що відбуватимуться у Львівській області упродовж року, починаючи від дня народження композитора – 24 березня. Зокрема, заплановано концерт-реквієм “Містерія пам'яті Ігоря Білозора” у Львівській філармонії за участю Оксани Білозір, Мар'яна Шуневича, ВІА “Ватра”. Музика композитора звучатиме й у виконанні симфонічного оркестру “Іnso-Львів”.
Окрім того, учасники оргкомітету обговорили питання щодо публікації нотної збірки пісень, а також спогадів друзів композитора під назвою “Ігор Білозір живий”. Також запропоновано видати аудіодиски пісень Білозора для розповсюдження у навчальних закладах області та провести конкурс поетів-піснярів ліричної пісні.
За підсумками засідання оргкомітету голова ЛОДА доручив узагальнити перелік заходів із вшанування пам'яті Ігоря Білозора на весь рік – для остаточного затвердження.
Довідка «Дня»:
Ігор Білозір народився 24 березня 1955 року в місті Радехів, що на Львівщині. Перші музичні композиції І. Білозора виконував шкільний вокально-інструментальний ансамбль, а перший професійний запис відбувся 1969 року – на Львівському радіо у популярній програмі «Мандрівний меридіан».
Навчався Ігор у Львівському музично-педагогічному училищі та Львівській консерваторії. Стажувався у США та Канаді.
Від 1977-го – керівник ВІА «Ритми Карпат» Львівського автобусного заводу, від 1979-го – художній керівник і соліст ВІА «Ватра» Львівської обласної філармонії, що виконує більшість його пісень донині.
8 травня 2000 року зазнав травм у кав'ярні «Цісарська кава», що на проспекті Шевченка у Львові. 28 травня 2000 року помер у лікарні. Похований на Личаківському цвинтарі.
2013-го коштом Оксани Білозір на могилі Ігоря Йосиповича встановлено мармуровий надгробок у вигляді ангела, що пише ноти. «Людина помирає двічі: коли випускає дух і коли про неї забувають, – говорила тоді, стоячи перед ангелом, Оксана Білозір. – Ігор залишив по собі велику духовну спадщину, і вона є унікальною, тому що торкнулася української сім’ї, української традиції, бо співав про маму, співав про тата і про сина. Отак, з нами, він творив українську спільноту – родини, сім’ї. Тому й поставили на могилі ангела – щоби Ігор залишився у всіх в пам’яті як ангел-охоронець української родини»…