У Сімферополі відкрилася IX Бієнале камерної акварелі
У бієнале взяли участь 80 художників України та Росії, виставлено близько 300 робіт.
Експозиція демонструє кардинально різні картини: від традиційних пейзажів і натюрмортів до портретів та експериментальних робіт.
Акварель - досить складна у виконанні техніка, що вимагає від художника твердої руки й водночас легкості відчуття моменту. Головна характеристика акварельних робіт - прозорість. Художники проводять експерименти з папером, попередньо замочуючи його і формуючи рельєф, на який вже накладається фарба; в деяких роботах можна побачити візерунки, орнаменти. На виставці є картини, доповнені авторськими чотиривіршами.
- Я все життя малювала портрети аквареллю. Це зовсім не складно, все йде від душі: береш пензлик і входиш в особливий стан, транс, - каже художниця-портретистка Світлана САВЕЛЬЄВА. - Коли ти пишеш, то перш за все любиш свою натуру, але спочатку ти повинен її зрозуміти, прийняти. Паралельно я пишу картини та вірші: щось виникає всередині мене, виростає вірш, збирається образ.
На думку гостей виставки, можна говорити про Кримську школу акварелістів, кримські традиції в живописі, тому що тут в різний час жили і працювали імениті художники, їх надихала місцева природа й люди.
- Я не художник, але мені здається, що роботи кримських авторів наповнені світлом, вони прозорі, легкі, але за цим - велика складність у виконанні. Думаю, що кримських художників я впізнаю з-поміж інших, - розповідає представник Управління освіти Сімферополя Галина РОДІОНОВА. - Бієнале важлива тому, що вона залишить у душі кожного маленьку крихту, яка стане частиною культури людини, можливо, поміняє його світогляд, зробить його таким же світлим, як це мистецтво.
Важливий критерій професійності художника - це авторський почерк, який вгадується в кожній роботі. IX Бієнале відкрита не тільки для досвідчених художників, але й для тих, хто починає творчий шлях, адже виставки - необхідні у процесі становлення особистості художника. Наприклад, феодосійський аквареліст Володимир КИРКЕВИЧ, який брав участь у всіх кримських бієнале, пишається тим, що в цьому році на виставці представлені також картини його учнів.
- У порівнянні з минулим роком кількість робіт на Бієнале збільшилася, художники виросли в своїй техніці. Є дуже сильні, цікаві роботи, в них чітко простежується авторство, це визначає якість, - зазначив член журі, заслужений діяч мистецтв України і Криму, директор Кримської філії Національної академії образотворчих мистецтв Валерій Колбасов.
Сенс виставки - у взаємодії творця й аудиторії. На Бієннале охочі можуть висловити свою думку і проголосувати за картину, яка найбільше сподобалася. Це змушує глядачів подумати над кожною з робіт. За підсумками голосування серед художників розіграють приз глядацьких симпатій. Підбивати підсумки виставки будуть 15 грудня. Членами журі виступлять діячі мистецтв, українські митці, а також наукові співробітники Сімферопольського художнього музею. Переможцям вручать дипломи І, ІІ, ІІІ ступеня, Гран-Прі та приз глядацьких симпатій. На закритті організують лотерею, під час якої глядачі, які віддали свій голос за вподобану акварель, зможуть отримати в подарунок картину з призового фонду.