Віконця в ідеалізований світ
У львівській галереї Iconart, що облаштувалась у невеличкому й затишному приміщенні на вул. Вірменській, 26, експонують маловідомі давні карпатські ікони під назвою «Кольорові образи». В експозиції – мальовані на дереві хатні ікони із приватних колекцій з Гуцульщини, Покуття та Буковини. «Сучасний світ дає мало часу на затишок, відчуття домашнього спокою, тиші. Природна ностальгія змушує шукати такий прихисток у дитячих спогадах, зрештою, у минулому, де немає місця на тривогу. Мабуть, звідси й походить щемливе відчуття захоплення окремими, немов вихопленими з часу, матеріальними свідоцтвами того стану. Властиво, такими яскравими, теплими віконцями у ідеалізований світ є хатні ікони», – говорять організатори виставки «Кольорові образи», запрошуючи гостей до галереї. Ця виставка триватиме до 14 січня.
Поруч зі старовинними іконами у галереї Iconart також можна оглянути ікони сучасних молодих митців – Остапа Лозинського, Ольги Кравченко, Романа Зілінка та Наталі Русецької, які, свідомо наслідуючи народних майстрів, представляють свої роботи у рамках проекту «Від Романа до Йордана».
Нагадаємо, що проект «Від Романа до Йордана» започаткували 2010-го семеро львівських художників і вже третій рік поспіль тішать львів’ян та гостей міста авторськими мистецькими подарунками. Кожен з митців вкладає у свої роботи власні стиль та манеру, а також настрій Різдвяних свят. Остап Лозинський презентує ікону на склі, Оля Кравченко та Уляна Нищук-Борисяк – сучасну ікону на дошці, Ольга Пильник – кераміку, Ярослава Ткачук – текстиль, Євгенія Рябчун та Олена Костюк – іграшку, ремісницька родина Пирожків – цікаві подарунки. До проекту долучились також інші митці, які презентують мистецтво як подарунок, що доступний кожному. Важливо, що до виготовлення різдвяних дарунків залучено молодь з особливими потребами, якими опікуються центри Карітасу України. В рамках проекту заплановано виставки, майстер-класи, цікаві акції в галереях та кав’ярнях Львова («Світ кави», «Старі мури» та «Львівська майстерня шоколаду»). Проект «Від Романа до Йордана», сповідуючи принцип – «У різдвяні пакунки – мистецькі подарунки!», уже став невід’ємною частинкою різдвяного настрою для львів’ян та гостей міста.