Знайомтесь: Рогізка...
Виставка проводиться вже в вісімнадцяте. Кожного року кияни відкривають для себе культурні скарби сіл Вінниччини. Цього разу учасникам було представлено неповторний етнографічний колорит села Рогізка Чечельницького району.
До виставки киян запрошували чарівними піснями та веселою музикою учасники трьох народних аматорських колективів «Рогізяночка», «Забава» та чоловічий фольклорний ансамбль духових інструментів «Подоляни».
Завдяки зусиллям громадській організації «Вінницьке земляцтво у Києві», Вінницького обласного центру народної творчості та активістів села та Чечельницького району зали музею перетворилися на домівку мальовничого села Рогізки. Стіни були прикрашені дивними тканими рушниками, кольоровими килимами, налавниками, доріжками. Глядачі змогли ознайомитися зі стародавніми іконами, жіночим та чоловічим одягом. Народні умільці села продемонстрували гончарні та вироби з лози.
Посеред зали на столах для всіх гостей лежали щедрі дари вінницької землі — запашні весільні та святкові короваї, духмяні пиріжки.
Доктор історичних наук, співробітник Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського (Київ) Сергій Таранець розповів давню історію села Рогузки. Наведемо деякі історичні факти: «Село Рогізка у XVIII столітті мала назву Рогузки-Бершадської (Ялонецької). В основному історичному джерелі історії Чечельниччини XVIII століття «Реєстрі уніатських церков Брацлавського воєводства» відмічене: «В 1767 році «безбожні сарацини» (так називали наші пращури кримських татар) спалили храм у Рогузці-Бершадській, але не до кінця. Бо 1777 року мешканці її відновили. Біля церкви на стовпах зв’язаних дошками стояла висока стара дзвіниця, крита соломою на яких висіло чотири невеликих дзвони».
Борис КОРПУСЕНКО — відомий київський фотокореспондент пройшов свої перші стежки саме на Чечельниччині. Його любов до людей зароджувалася в чудовому краю, де свято дотримуються українських традицій.
Павло КАЛЕНИЧ — директор СТОВ АФ «Ольгопіль» завжди вважав: «Що українське село має великий соціальний потенціал, є своєрідним культурним оберегом українського народу, його етнічної ідентичності».
Залучитися до ремесла лозоплітіння можливо через майстер-клас. який презентував кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та культури України Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського — Віктор Косаківський.
Виставка триватиме до 15 листопада.