Как несвоевременны решения власть имущих. Когда они за что-нибудь, наконец, решаются взяться, жизнь уже ушла вперед, и они снова остаются перед разбитым корытом.
Павел Скоропадский, выдающийся украинский государственный и политический деятель, военачальник, последний гетман Украины

Фестиваль у форматі онлайн

Як шотландці відновлюють культурне життя під час пандемії?
5 августа, 2020 - 10:07
ФОТО РЕЙТЕР

Шотландські балерини Софі Мартін та Барнабі Рок Бішоп (на фото) виступають у театрі після того, як Единбургський міжнародний фестиваль було перетворено на цифрову подію через спалах коронавірусної хвороби.

Перехід до цифрового формату дозволив фестивалю замовити нові роботи, незважаючи на те, що театри театри в усьому світі, здебільшого, заишаються закритими через обмеження коронавірусу.Фестиваль об’єднався з шотландськими художниками та національними мистецькими компаніями, щоб зняти оригінальні вистави у місцях, зокрема театрі фестивалю в Единбурзі, Залі Ашер та Залі королеви. Виступи включають Шотландський камерний оркестр, який грає Другий фортепіанний концерт Бетховена з піаністом Полом Льюїсом під час святкування 250-річчя від дня народження Бетховена, Королівський національний оркестр Шотландії, який відзначає 160-річчя Малера, та серію фільмів із шотландського балету.

Фергюс Лінехан, директор фестивалю, сказав: «Вперше після карантину оркестри, балетні трупи, традиційні музиканти, театральні ансамблі та дизайнери зібралися разом, щоб виступити і у місці, яке вони люблять. Це було досягнуто з великою ретельністю, щоб забезпечити безпеку всіх учасників, адже це важливий крок до відродження виконавчого мистецтва в нашій країні.» Він додав: «Програма подій, яку ми оголошуємо сьогодні, — це не стільки сезон кураторів, скільки возз’єднання — час для наших артистів разом робити театр, грати музику, співати разом, танцювати разом і запалювати небо разом. Завдяки цим проектам ми забезпечуємо роботу понад 500 шотландських художників, творців та технічного персоналу. Дякую усім, хто взяв участь та всім, хто їх підтримав».

Аліса ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: 
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ