Кримінальний "транзит"
Гроші жителька Хмельницької області Світлана Бакун рахувати вміла. Не один рік займаючись підприємницькою діяльністю, жінка добре засвоїла закони ринку. І перш ніж здійснити чергову оборудку за схемою "купив-продав", вона прорахувала свої дії на кілька кроків наперед.
Зібравшись наприкінці січня минулого року здійснити бізнес-візит до Китаю і закупити там на кілька сот тисяч гривень промислових товарів, Світлана Григорівна вирішила для себе уникнути небажаних витрат під час перевезення товару додому. Не гірше досвідченого стратега жінка розробила план, втілення в життя якого давало змогу доправити товар до Хмельницького з якнайменшою витратою грошей. У відповідності з ним придбаний у Китаї ширвжиток (взуття, одяг, біжутерія тощо) за її командою було доставлено до Казахстану і перевантажено у дві багатотонні машини з причепами. Потім бізнесменша оформила підроблені документи на вантаж і дала водіям вказівку їхати на митний пост "Юнаківка" Сумської митниці, де вони повинні були чекати на її подальші вказівки.
Поки автомобілі були в дорозі, сама С.Бакун швиденько дісталася зазначеного місця біля кордону України з Росією, де в неї відбулася зустріч з мешканцем Полтавської області Василем Герею. Оскільки той раніше працював митником і знав на кордоні, що називається, всі ходи і виходи, жінка запропонувала йому за відповідну плату переправити автомобілі з товаром, приховавши від митного контролю, на територію України.
Коли всі нюанси майбутньої операції були обговорені, В.Геря здибав свого знайомого Василя Ломакіна з Одеси. Той прибув сюди разом із землячкою Світланою Поплавською, котра теж закупила в Китаї чималу партію товару, і тепер вирішував проблему, схожу на ту, над якою билася Бакун. Швидко з`ясувавши, що їх шляхи перетинаються, Геря пообіцяв надати свою допомогу і Ломакіну.
Геря того ж таки дня їде до Сум, де зустрічається з прибулими туди, за його проханням, Віктором Семенцем і Петром Гуйваном - мешканцями Лубен Полтавської області. Вони й погодилися допомогти своєму знайомому здійснити намічене. Ближче до ночі трійця на двох легковиках вирушила в напрямкові митного поста "Юнаківка". Прибувши туди, В.Геря наказав своїм напарникам відслідковувати ситуацію на кордоні і по рації повідомляти йому про всі зміни на дорозі. Сам же пішов на нейтральну територію, де на нього з нетерпінням чекали бізнесмени, а також три прибулі вантажівки. Сівши в кабіну однієї з них, Геря дав команду водіям манцівцями рушати в напрямкові території України.
Кордон групі контрабандистів, яку підстраховували Гуйван та Семенець, вдалося подолати без особливих проблем. Та й далі на їхньому шляху не передбачалося ніяких несподіванок: була глуха ніч, тож дорога, як сповіщала рація супроводжуючої машини, небезпеки в собі не таїла. Не знали Геря і Ко, що їхні маневри вже певний час перебувають у полі зору працівників УСБУ в Сумській області. А тому, коли колона вантажівок під`їхала до Сум, там на неї вже чекали працівники управління для боротьби з організованою злочинністю місцевого УМВС...
Слідчому відділові управління СБУ, яке порушило кримінальну справу за фактом контрабандного переміщення через митний кордон України і Росії партії китайського товару на загальну суму 518324 гривні, не склало труднощів розібратися, хто є хто у спільній афері. І днями її учасники вислухали вирок Сумського районного суду, де розглядалася справа контрабандистів. У відповідності до нього, Семенця і Герю засуджено до 1-6 років, а Ломакіна і Гуйву до одного року ув`язнення в колонії суворого режиму. Головних дійових осіб посадити на лаву підсудних не вдалося. Світлана Бакун порушила дану нею підписку про невиїзд і нині перебуває в Казахстані. Зникла з поля зору правоохоронців і її тезка Поплавська, котру випустили з-під варти з причини вагітності. Зараз обидві жінки знаходяться у розшукові, і кримінальна справа стосовно них залишається відкритою.
Суми
Выпуск газеты №:
№82, (2007)Section
Общество