Оружие вытаскивают грешники, натягивают лука своего, чтобы перестрелять нищих, заколоть правых сердцем. Оружие их войдет в сердце их, и луки их сломаются.
Владимир Мономах, великий князь киевский (1113-1125), государственный и политический деятель

Политический маятник

Увеличилось ли количество избирателей пророссийских партий
29 октября, 2020 - 19:34

Після перемоги Революції Гідності колишні члени «Партії регіонів» розбіглись по різних політичних проєктах, у тому числі і в на той час провладні Блок Петра Порошенка «Солідарність» та ВО «Батьківщина», значна частина колишніх «регіоналів» опинилася і у новоствореній партії «Слуга народу» (зокрема один із її лідерів, Дмитро Разумков, спікер парламенту, теж колишній член ПР), і у партії «За майбутнє», але ще більше ексрегіоналів опинилися у т.зв. місцевих партійних проєктах, таких як «Довіряй ділам» чи «Наш край».

Проте, коли говорять про реванш ексрегіоналів, передусім мають на увазі проросійські політичні проєкти «Опозиційний блок» та «Опозиційну платформу — За життя», хоча далеко не всі їх члени до цього були в Партії регіонів.

Чи зростає рейтинг цих проросійських проєктів? Так. Чи збільшується кількість проросійських виборців? Ні. Ці виборці завжди були, вони нікуди не поділися. Після Революції Гідності та початку російсько-української війни вони були розчаровані і дезорганізовані, тому значна їх кількість взагалі не ходила на вибори у 2014 році. Це зробило можливим абсолютну перемогу проукраїнських та проєвропейських партій, які вперше в історії України отримали конституційну більшість і розпочали ряд прогресивних реформ.

У 2019 році проросійські сили пережили внутрішній розкол, від «Опозиційного блоку» відкололась частина організацій, які орієнтувались на групи Фірташа-Льовочкіна і Медведчука, і створили «Опозиційну платформу — За життя». Паралельно з цим в політику увірвалась нова політична сила на чолі із Зеленським, яка транслювала ідеї припинення війни та відновлення стосунків з Росією, близькі електорату проросійських партій, тому значна частина виборців ОПЗЖ проголосувала за партію «Слуга народу».

Нині ж проросійські партії просто повертають свого виборця, і цей виборець більш активний і мобілізований, на відміну від виборців, що мають проєвропейську та національно-патріотичну орієнтацію.

Тобто українська політика — це маятник. Сьогодні він хитнувся у бік Москви, проте це не надовго. До наступних виборів патріотичний електорат знову отямиться і піде голосувати.

Газета: 
Новини партнерів
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ