Коротко / Культура
Каскадери зберуться на Київщині
Два дні — 26 та 27 червня — у «Парку Київська Русь», у селі Копачів Обухівського району, п’ятдесят провідних каскадерів і постановників трюків з України, Росії, Латвії, Естонії, США, Канади, Великої Британії, Словаччини зберуться на фестивалі каскадерів. Про це УНІАН повідомили у прес-службі благодійної організації «Слов’янський фонд». Серед зірок жанру екстриму будуть: Улдіс Вейспал (Латвія) покаже «Сценічний рух» (робота із холодною зброєю, поєдинки, сутички, єдиноборства), В’ячеслав Дубінін — авто- та мототрюки (Україна), Дмитро Стеценко — підготовка та виконання трюків із застосуванням піротехнічних засобів і відкритого вогню (Україна), Олександр Баранов — висотно-акробатичні трюки (Санкт-Петербург).Також під час фестивалю каскадери показуватимуть кінні трюки, трюки з піротехнічними ефектами, даватимуть майстер-класи. Метою фестивалю є подальший розвиток професії каскадера, вдосконалення майстерності, укріплення та розвиток матеріально-технічної бази для забезпечення трюкових зйомок, упровадження та розробка нових засобів та способів страховки каскадерів та акторів, які беруть участь у трюкових зйомках.
Чотири виміри фарфору
У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працює міжнародна виставка «Погляд з чотирьох сторін», яка представляє авторський ексклюзивний фарфор чотирьох провідних сучасних художників по фарфору: Бориса Данілова (Київ, Україна), Сергія Соколова (Санкт-Петербург, Росія), Аріса Сегліньша (Рига, Латвія), Поліни Найт (Іспанія). Цей міжнародний проект складається з повномасштабної виставки сучасного ексклюзивного фарфору (понад 200 одиниць), де представлені вишукані форми, розписані самобутніми, витонченими за малюнком і колоритом графічними та живописними композиціями; експресивні просторові форми, що демонструють пластичні якості фарфору; декоративно виразні інсталяції. Виставка супроводжується фільмом. Назва виставки символічна: у природі існують 4 пори року, 4 сторони світу, 4 стихії, 4 пори життя людини. І виставка демонструє погляд 4-х талановитих і самобутніх художників сучасності з 4-х країн на мистецтво фарфору, на його місце та роль у житті людини, на можливості цього матеріалу. В останні десятиріччя сучасні художники, які працюють з фарфором, усе частіше звертаються до створення фігуративних просторових форм, використовуючи складні технічні прийоми. Відбувається трансформація образа, яка внесла якісні зміни в саму природу декоративного мистецтва, головною рисою якого є відхід від утилітарної функції. Виставка актуальна не тільки бажанням представити творчість провідних художників-фарфористів сучасності, але й прагненням привернути увагу в період повного зникнення фарфорових підприємств в Україні до необхідності їхнього збереження та розвитку. У проекті бере участь ВАТ «Імператорський фарфоровий завод» (Санкт-Петербург, Росія). Організатори: Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Міжнародна Арт-студія України. Виставка працюватиме до 15 серпня.
Квіти для поп-короля
У першу річницю смерті популярного співака Майкла Джексона, 25 червня, місце його поховання на кладовищі Forest Lawn у Лос-Анджелесі на один день буде відкрите для відвідувачів, повідомляє lenta.ru з посиланням на Spinner. Інформацію про те, що можна прийти на могилу «короля поп-музики», підтвердили місцева влада і поліція, яка забезпечуватиме порядок під час пам’ятного заходу. Похорони Майкла Джексона, який помер 25 червня 2009 року, відбулися у вересні того ж року після довгих суперечок його родичів про місце поховання співака. Невдовзі тіло було перенесене в закритий мавзолей, відвідувати який могли лише рідні та близькі Джексона. 26 червня 2010 року сім’я Джексона планує провести вечір пам’яті співака. Захід відбудеться в готелі Hilton у Беверлі-Гіллз. Організатори вечора кажуть, що туди з’їдуться родичі поп-зірки, його колеги і прості шанувальники його творчості.
Як дістатися вершини?
Компанія Paramount оприлюднила деталі майбутнього фільму про Леса Гроссмана — персонажа, якого Том Круз зіграв у фільмі «Солдати невдачі». Офіційний прес-реліз компанії подає видання Deadline. Новий фільм розповість про шлях Гроссмана до вершин шоу-бізнесу. Продюсерами проекту будуть Том Круз, Бен Стіллер, який продюсував «Солдат невдачі», і Стюарт Корнфелд, який працював над «Мухою» і «Лезами слави: Зіркуни на льоду». У тексті прес-релізу цитується Гроссман, який наказав Стіллеру зробити фільм настільки крутим, що «Громадянин Кейн» видався б «нікчемним виробом». Нагадаємо, «Солдати невдачі» вийшли 2008 року. Сюжет стрічки будується довкола групи акторів і режисера, які знімають у В’єтнамі епічний фільм про війну. Лес Гроссман у фільмі — виконавчий продюсер цієї кінострічки. Головні ролі в «Солдатах невдачі» виконали Роберт Дауні-молодший, Джек Блек і Бен Стіллер. За роль Кірка Лазаруса Роберт Дауні-молодший був номінований на премію «Оскар» у категорії «Найкраща чоловіча роль другого плану».
Сучасна Попелюшка
Енн Гетевей зіграє в екранізації роману Девіда Ніколлса «Один день», повідомляє lenta.ru, посилаючись на Associated Press. Книга розповідає про роман небагатої дівчини й забезпеченого молодого чоловіка на ім’я Декстер, роль якої виконає Джим Стерджес. Сценарій до фільму напише сам Ніколлс.
Зйомки фільму планується розпочати цього літа, а вихід фільму з робочою назвою «Один день» заплановано на 2011 рік. Режисером фільму виступить Лоне Шерфіг, картину якої «Виховання почуттів» було номіновано 2009 року на премію «Оскар» як кращий фільм. Гетевей було номіновано на «Оскар» 2009 року за роль у фільмі «Рейчел одружується». Однією з останніх робіт Енн Гетевей стала роль у фільмі Тіма Бертона «Аліса в Країні чудес», який вийшов нещодавно на екрани. У ньому акторка зіграла роль Білої Королеви. Ця стрічка, нагадаємо, зібрала в світовому прокаті понад мільярд доларів. «Аліса» стала шостим фільмом у історії кінематографа, який подолав цей рубіж. До нього понад мільярд зібрав «Аватар», «Титанік», «Володар перснів: Повернення короля», «Пірати Карибського моря: Скриня мерця» і «Темний лицар».
Названо лауреатів «Тоні-2010»
У Нью-Йорку відбулася урочиста церемонія вручення винагород «Тоні» (Tony Awards), яка вважається театральним еквівалентом «Оскара» і традиційно збирає на червоній килимовій доріжці зірок першої величини. Тріумфаторами вечора стали ритм-н-блюз мюзикл Memphis, а також драматична постановка Red. Вищої винагороди театрального співтовариства цього року було удостоєно дует Віоли Девіс і Дензела Вашингтона за головні ролі у виставі «Fence» («Бар’єр») за п’єсою Огюста Вілсона, яка розповідає про расові проблеми, повідомляє newsru.com. Не залишилися без уваги й театральні роботи дебютантки Бродвею Скарлет Йоханссон за роль у виставі «Погляд з моста», а також Еді Редмейна (Red). Кращою акторкою мюзиклу було визнано Кетрін Зета-Джонс (A Little Night Music).
«Портрети жінок, кішок, вулиць...»
Так назвали свою виставку (в Будинку актора) дві молоді київські художниці — Евеліна Бекетова й Анастасія Сахалтуєва. Світ картин Евеліни Бекетової — Київ: упізнаваний і казково перетворений, безмежно улюблений. Це — дещо метушливе місто, сповнене барв, звуків, чарівності й таємниці, де поряд і злагоджено живуть подільські базарні торговки і воскреслі пам’ятники, актори й янголи, стародавні будинки, квітучі каштани і коти. І все це запаморочливе розмаїття, виявляється, здатне вміщатися в одному вікні — та ще до того ж вікні, підвіконня якого переповнене усілякими не менш захоплюючими речами і дрібницями. Картини ж Анастасії Сахалтуєвої — це простір тиші, вивіреної, майже рафінованої краси, що хистко балансує, але нині така, що перебуває у стані рівноваги гармонії. Це країна казок і легенд, що не перекладаються мовою слів, як аромат або музика, але сповна доступних для барв, ліній та образів («Сперечальниці», «Рівнодення», «31 червня», «Гра», «Мрії і думки», «Передчуття»). Навіть змальовані на портретах подруги художниці, опиняючись у чарівному світі її живопису, своїми образами і манерами подібні до тутешніх героїнь — чи то фей, чи то дів із зачарованого замку. Лише коти, як здається, пересікають межу цих двох світів цілком безкарно, стаючи то учасниками чаклунських чар, то просто «Котом Шапкою», повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
Тираж українських книжок скоротився на 5 мільйонів!
З початку 2010 року книговидавництво в Україні скоротилося на 1923 найменування, а тираж зменшився на 5 мільйонів 218 тисяч екземплярів. Про таке падіння показників порівняно з аналогічним періодом минулого року свідчать оперативні дані Книжкової палати України. За станом на червень, видавництвами всіх форм власності з початку поточного року було видано 7762 книги і брошури тиражем 15 мільйонів 156 тисяч екземплярів, тоді як минулого року за цей же період з друку вийшли 9685 найменувань тиражем 20 мільйонів 374 тисячі.
Зокрема світло побачили 5146 найменувань книг і брошур українською мовою тиражем 6 мільйонів 747 тисяч екземплярів (6457 найменувань тиражем 11 мільйонів 170 тисяч за аналогічний період минулого року). Кількість російськомовних видань, що вийшли в українських видавництвах, складає 2000 назв тиражем 7 мільйонів 522 тисячі екземплярів (проти 2460 назв тиражем 8 мільйонів 341 тисяча екземплярів у 2009 році). Усього за 2009 рік в Україні було надруковано 22491 найменування книг і брошур тиражем 48 мільйонів 514,4 тисячі екземплярів, зокрема українською мовою — 14797 найменувань тиражем 27 мільйонів 527 тисяч екземплярів, російською — 5732 у кількості 18 мільйонів 622,7 тисячі екземплярів.
Выпуск газеты №:
№105, (2010)Section
Культура