Перейти к основному содержанию

Екранний токсикоз

14 марта, 00:00
МАЛЮНОК IГОРЯ ЛУК’ЯНЧЕНКА

Сьогодні ми продовжуємо нашу нову рубрику, у якій глядачі ставлять свої оцінки вітчизняному ТБ-продукту.

Михайло ІЛЬЄНКО, кінорежисир, арт-директор кінофестивалю «Відкрита ніч»:

— На сьогодні те, що не подобається на телебаченні — це токсикоз від перенасичення політичними програмами. У програмах з’являються одні і ті ж обличчя. Тому, можливо, нагальні питання, які розглядаються, просто викликають у глядачів зворотну реакцію. Не задовольняє також те, що дуже велика пропорція іноземної продукції. Сьогодні власного національного креативного продукту дуже мало.

Що стосується мене, то я, так би мовити, «гуляю по каналам», щоб мати уяву про те, що відбувається на телебаченні загалом. Бо все-таки телебачення — головний гіпнотизер країни. На жаль, цю зброю використовують не на користь країни. Телебачення сьогодні працює за великі кошти або просуває чужі ідеї.

Володимир ПАНІОТО, доктор соціологічних наук Київського міжнародного інституту соціології:

— Ще за часів СРСР якість українського телебачення була не найкращою, порівняно з російськими. Але з часом телевізійний продукт стає кращим. І наша особливість в тому, що телевізійники не мають надмірного контролю — так як це відбувається у Росії. З цього приводу, гадаю, ми маємо радіти. У нас багато гарних журналістів. Деяких ми маємо можливість запрошувати з-за кордону, наприклад, Савіка Шустера, інших — готуємо самі. Сьогодні на вітчизняних каналах ми можемо побачити дуже багато цікавих програм, які жодним чином не поступаються закордонним. Але багато і російських проектів. Можливо, вони і хороші, але шкода, що продукту власного виробництва у нас практично немає.

Що до того, які програми я дивлюся, то вони досить різноманітні. В першу чергу, це «Animal Planet», канал «Discovery», з вітчизняного виробництва — «Свободу з Савіком Шустером», «Я так думаю» з Ганною Безулик, звичайно, не забуваю про новини. Не вистачає гарного каналу «Культура» — такого, яким він повинен бути. Адже те, що видається за культуру, навіть не цікаве. Якби було інакше, то впевнений, багато хто з українців з великим задоволенням дивилися б «Культуру».

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать