Перейти к основному содержанию

КОЛИ КЛIО СМIЄТЬСЯ

10 февраля, 00:00

Син

Древньогрецький полководець Фемістокл після славної перемоги над персіянами в Саламінській битві став правити Афінами. Коли його запитали: «Напевно, ти — сама сильна людина в Елладі?». Фемістокл відповів: «Не я, а мій п’ятирічний син! Тому що всі греки роблять зараз те, що їм велять афіняни, афіняни — що велю їм я, я — те, що побажає моя дружина, а моя дружина — те, що вимагає мій син!»

Пам’ятник

Давньоримський багатій Метелл, людина неосвічена, недорікувата і самозакохана, на могилі свого вчителя поставив пам’ятник у вигляді статуї ворони. Почувши про це, великий філософ і оратор Цицерон сказав: «Все правильно! Діодот навчив його пурхати, але не говорити!».

Дотепність

Великого англійського письменника Бернарда Шоу якось спитали про те, як йому вдається вигадувати такі дотепні фрази. Драматург відповів: «Все просто. Я вигадую що-небудь недотепне і відразу ж говорю зовсім протилежне».

Вибір

Знаменитий французький письменник Марсель Пруст отримав одного разу виклик на дуель від малограмотного і самовпевненого письменника. Він вручив Прусту свою візитну картку і гордовито сказав: «Можете самі вибрати вид зброї». «Чудово, — вигукнув Пруст. — Я вибираю орфографію. Ви вбиті!».

Хід історії

Французького письменника Андре Моруа якось запитали:

— Хто більше змінив хід історії — Цезар чи Наполеон?

— Відтоді, як існує цивілізація, ніхто так не змінив ходу історії, як історики.

Стислість — сестра таланту

Коли вийшла в світ нова книга Віктора Гюго, він, бажаючи з’ясувати, як вона розходиться, надіслав видавцеві листівку, на якій був тільки один знак питання: «?» Відповідь видавця була такою ж лаконічною: «!»

Несподівана смерть

Великий німецький поет Генріх Гейне прочитав в «Спільній німецькій газеті» повідомлення про свою смерть.

— Найбільш обурює, — насмішкувато сказав Гейне, — що редактор не помістив це повідомлення на першій сторінці газети.

Милість короля

Закоренілого злочинця засудили до смертної кари. Він попросив у Фрідріха II, пруського короля, дозволити йому самому вибрати спосіб смерті. Король прихильно погодився на це. Тоді засуджений сказав:

— Я хочу померти від глибокої старості.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать