Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Вимушені» витрати

Українські підприємства витрачають на хабарі 6,5% середньорічних прибутків
11 ноября, 00:00

Згідно з даними огляду, середній розмір витрат підприємств на хабарі в країнах колишнього СРСР становить 5,7% од їхніх середньорічних прибутків, тоді як у країнах Центральної і Східної Європи аналогічний показник становить 3,3%. Найбільші суми на хабарі, зазначено в огляді, витрачають підприємства Грузії: 8,1% од середньорічного прибутку компаній. У Росії витрати підприємств на хабарі становлять 4,1% од річних прибутків підприємств. В Україні аналогічний показник становить 6,5%.

У той же час, повідомляє Інтерфакс-Україна, автори огляду відмічають високий рівень хабарництва і в країнах, що успішно реалізують ринкові реформи. Наприклад, в Угорщині 31,3% опитаних фахівців підприємств зізналися в тому, то їм доводиться давати хабарі, в Польщі таку відповідь дали 32,7% опитаних представників компаній.

«Щодня близько $50 я вимушений витрачати на хабарі чиновникам районної адміністрації, податкової, співробітникам правоохоронних органів, — заявив кореспонденту «Дня» власник невеликого столичного палаткового ринку. — Я вимушений платити тим, хто допомагає мені вирішувати ті або інші організаційні питання. Те ж можу сказати і про представників ДАІ, які часто виходять на дорогу «на заробітки». Сьогодні в Україні неможливо робити бізнес, не даючи хабара».

У той же час голова координаційної ради об'єднання підприємців «Нова формація» В'ячеслав Кредісов більш оптимістичний. «Я впевнений у тому, що в нашій країні можна працювати, уникаючи хабарництва. Усе залежить від порядності людей, котрi займають ті або інші пости, — заявив він «Дню». — Для того ж, щоб виключити випадки корупції, необхідно, передусім, удосконалити законодавство так, щоб чиновник не міг трактувати його як він того хоче. І, природно, забезпечити нормальний рівень заробітної плати державним службовцям. Адже абсолютно очевидно, що чиновник, який підписує документи на тисячі доларів і при цьому заробляє не більше як 200 грн. на місяць, рано чи пізно не встоїть перед спокусою зажадати хабара. Те ж стосується і працівників правоохоронних органів. Український гаїшник за 5 гривень «пробачить» порушення правил дорожнього руху, а поліцейський Чехії, одержуючи щомісяця близько $1000, побоїться втратити роботу і покарає правопорушника згідно із законом».

P.S. Як розірвати порочне «хабарницьке» коло? Як зруйнувати адаптовану чиновниками «під себе» формулу «гроші—товар—гроші»? Редакція «Дня» пропонує своїм читачам на сторінках газети висловитися щодо проблем корупції та можливих реальних кроків по її усуненню. Відповіді надсилайте звичайною або електронною поштою з поміткою «Хабарі»: pravo@core.day.kiev.ua.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать