Перейти к основному содержанию

Уряд займеться курячим бізнесом

03 июня, 00:00
Планується запровадження квоти на імпортні стегенця Володимир ЗОЛОТОРЬОВ, «День» Недавно заступник голови Митної служби України Сергій Яценко повідомив, що уряд планує ввести режим квотування ввезення курячих стегенець. Як повідомляє УНІАН, запланована квота становить 3 тисячі тонн на місяць (при середньому споживанні 30 тис. тонн).

Як звичайно, заходи уряду мотивуються турботою про власне виробництво. Щоправда, майбутнє рішення уряду заздалегідь викликає багато запитань. Якщо наші стегенця дорожчі від імпортних, то з погляду споживача рішення уряду — антисоціальне. Чому ми повинні платити більше за той самий товар тільки тому, що він вітчизняний (той же Яценко визнає, що після введення квот ціни «істотно зростуть», і це навіть «може викликати соціальний вибух»)? Чим допоможе вітчизняному виробникові відсутність конкуренції? Чому уряд упевнений, що трудящі за умов відсутності вибору обов’язково купуватимуть наші дорогі стегенця, а не перейдуть замість дешевих імпортних курей на інші дешеві продукти на кшталт риби?

Якщо наші стегенця дорожчі від імпортних через їхню екологічну чистоту, то знову-таки видалення з ринку дешевого імпорту проблеми не вирішує. Між дешевим і дорогим товаром одного класу немає конкуренції, чисті товари — товари для багатих. Інша справа, що наші куровиробники неспроможні розповісти багатим, що їхні пташки — саме для них, однак це — проблеми вітчизняного птахівництва, маркетингу й реклами (нехай беруть приклад із пивоварів, котрі першими відчули тягар ринку й конкуренції, та першими з честю вийшли із скрутного становища).

Таким чином, для виправдання майбутнього рішення уряду є два реальних аргументи. По-перше, дурість (очевидно, лобістів-куровиробників, котрі розгубилися). По-друге, зворушливе взаєморозуміння уряду, «вітчизняного виробника» й митниці. Адже запускається стара, як світ, схема: фактично забороняється ввезення популярного товару, що реально означає: а) конкуренцію за потрапляння до квоти, б) можливість увозити товар понад квоту, за особливим дозволом. Дуже, дуже прибуткова справа.
 
 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать