Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Найкращий студентський фільм?

22 октября, 00:00

"Молодість" стрімко набирає обертів: уже завершився перший із чотирьох запланованих конкурсів - студентських фільмів. У ньому взяли участь 43 картини із 22 країн. Франція, європейський лідер за кількістю студентських короткометражок, цього разу незвично скромно представлена тільки двома фільмами. А найбільше студентських робіт (6) із Росії ("Телиця, яка сумує" Олександра Горшанова і "Фотограф" Олександра Котта, зроблені у ВГІКу, гідні, по-моєму, найвищих похвал). Україна представлена в цій номінації 7-хвилинною документальною стрічкою "Сьогодні" Марини Кондратьєвої, студентки 3-го курсу режисерського факультету Київського театрального інституту. Переможця, як і належить, буде оголошено тільки на церемонії закриття, але вже сьогодні можна стверджувати, що студентський конкурс вийшов сильним, і журі напевне є з чого вибирати.

Утім, журі доведеться добряче помізкувати не тільки над цим. Справа в тому, що студентський конкурс влаштували таким чином, що в ньому порівнюється непорівнянне, наприклад, трихвилинний мультик - із двадцятихвилинною ігровою комедією, а гостросоціальне документальне дослідження про причини нелегальної еміграції - з експериментальним фільмом-сном. Однак журі змушене буде зробити вибір, і видатки ухвалення рішення очевидні: деякі цілком достойні студентські фільми залишаться без нагород. У принципі, задум організаторів фестивалю зрозумілий: навчальні роботи, зроблені у стінах кіновузів (а значить, у межах досить скромного бюджету і багато в чому ще творчо недосконалі), повинні змагатися із подібними до них, а не з картинами, знятими, наприклад, на професійних студіях. Але, по-перше, деякі фільми, які змагаються в цьому конкурсі, зроблені хоча й студентами, та все ж на... професійних кіностудіях ("Білорусьфільм", "Укркінохроніка" тощо). По-друге, для документальних фільмів фестивалем передбачено окремий конкурс, і логічніше було б зосередити їх у цій спеціальній категорії. Стосовно ж експериментальних фільмів, то є, певно, сенс подумати про спеціальну для них номінацію. Усе це до того, що поняття "студентський фільм" у тому вигляді, в якому воно використовується на фестивалі останніми роками, вимагає, на мій погляд, серйозного уточнення. Студентський конкурс у своєму сьогоднішньому вигляді - найбільш різношерста і нечітка програма "Молодості" (хоча, повторюю, тут представлені сильні у творчому відношенні роботи).

Сьогодні на фестивалі демонструється конкурсна програма документальних фільмів, у якій представлено і два українських фільми, - "Своя доля. Сон" Ігоря Малахова та "Крик" Галини Кувівчак. Обидва фільми реально претендують на нагороди фестивалю. Фільм І. Малахова - через унікальність зібраного автором архівного матеріалу, а фільм Г. Кувівчак - через... прецедент (!). Справа в тому, що 1995 року Галина вже була лауреатом "Молодості", одержавши не тільки приза за кращий студентський фільм, а й приза Президента України. Так от, солідні кінофестивалі (а "Молодість" явно мітить в їхнє число) звичайно не залишають без уваги своїх попередніх фаворитів. Про самий же фільм "Крик" поки що сказати щось складно, бо він був завершений буквально за два дні до початку фестивалю і сьогодні відбудеться його прем'єрний показ. Окрім українських фільмів, у документальному конкурсі беруть участь також три французькі картини і по одній картині від Бельгії, Аргентини, Росії, Великої Британії, США, Норвегії, Югославії та Польщі.

Про конкурс короткометражних ігрових дебютів, який завершився у вівторок, читайте в завтрашньому огляді.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать