Найгірші часи - не привід, щоб не помічати кращих людей
Люди не хочуть вірити, що спад виробництва повинен впливати на "спад" поваги до сільської роботи, до людини праці, традиційно шанованої в Україні. І за звичкою в особі держави вони шукають опору. Однак влада поки що тільки декларує пріоритети розвитку села. Тому зусилля на цьому напрямку заслуговують особливої уваги: сьогодні небагатьом по плечу реальна підтримка трудівників.
"Тільки справжні господарі, які піклуються про землю і людей, які живуть і працюють на ній, можуть забезпечити процвітання всій країні", - такий основний лейтмотив оцінки огляду-конкурсу його численними учасниками з усіх областей України. Значить ідея проведення Всеукраїнського огляду на звання кращого за професією, запитана, оскільки економічне відродження починається з відродження традицій.
Невипадково акція, організована УАБ і "Сільськими вістями" стала стимулом відродження морального духу селянина, почуття гордості за роботу на рідній землі. Про ці почуття свідчать нехитрі і тому особливо зворушливі рядки листів, котрі надійшли до редакції "Дня" від переможців Всеукраїнського конкурсу. "Листа пишу і думаю, що, можливо, побуваю в Києві, адже я ще в нашій столиці зроду не була, а на обласному огляді-конкурсі мені дуже сподобалося, що були висококваліфіковані організатори, які, я думаю, нічого для нас не жаліли. Я дуже задоволена цією увагою, я відчула, що ми, тваринники, ще комусь потрібні. Я навіть не думала, що тваринник може попасти на такий конкурс, а тут ще обіцяють у Київ. Думаю, що на честь моєї 20-річної праці я побачу нашу столицю", - написала доярка ТОВ "Нива" Козівського району Чернівецької області Марія Павлівна Бомок. Але не тільки слова вдячності, але й стурбованість тим фактом, що ще недавно поширені професії птахівниці, виноградаря, вівчаря перейшли до розряду екзотичних, звучать у цих листах.
Солідарність організаторів огляду-конкурсу в розумінні цих проблем і наміри розв'язувати їх, робить ідею такого народного свята актуальною і своєчасною. І ця акція знайшла, як бачимо, відгук у серцях тисяч селян, котрі брали в ній участь. На районних, обласних оглядах переможців хлібороби, механізатори, агрономи одержали дипломи, пам'ятні медалі, цінні подарунки за свою нелегку працю. Нагородами конкурсу було відзначено 3500 трудівників села, а 500 переможців запрошено сьогодні на зліт у Київ.
А взагалі, за визнанням однієї з лауреаток Всеукраїнського огляду, чимось рідним, як запах хліба, віє від самих слів "збір", "кращий за професією", повертаючи забуту атмосферу урочистості, взаємопідтримки, за якою так скучили люди.
У той час, коли певні політичні сили тиражують заклик "Купуйте українське!", організатори Всеукраїнського огляду-конкурсу сконцентрували зусилля на конкретних справах, які приносять реальну користь суспільству. Усвідомлюючи це, відомі політики: Є.Марчук, О.Мороз, О.Ткаченко, попри відмінності в політичній тональності своїх партійних програм, оцінили благородство акції і підписали звернення, адресоване політикам, державним і громадським діячам із закликом об'єднати зусилля в підтримці вітчизняного виробника.
Выпуск газеты №:
№85, (2007)Section
Панорама «Дня»