Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Філатов анонсував створення органу, що займатиметься судовою реформою

03 октября, 09:49

Найближчим часом Президент України створить координаційний орган, який виступатиме майданчиком для об'єднання й узгодження різних ініціатив з судової реформи. Про це сьогодні повідомив заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов під час судового форуму.

"Найближчим часом Президентом буде створений координаційний орган, який буде покликаний виступати майданчиком для об'єднання й узгодження різних численних на сьогодні ініціатив з судової реформи.

Філатов пояснив, що з одного боку, цей орган допоможе враховувати думки не тільки професійні, але й громадські при проведенні судової реформи. З іншого боку, він дозволить рухатися швидше й не затягувати реформу у різних напрямках.

Однак, за словами заступника голови АП, одними лише законодавчими змінами судова реформа не обмежується.

"Судова система, це перш за все, люди. Це не тільки судді і працівники апарату, це й адвокати, прокурори, сторони, які беруть участь в судових процесах. Тому результат реформи, це перш за все, змінена поведінка цих людей. Для того, щоб змінилася їхня поведінка, потрібно, щоб відбулися певні зміни в розумінні, які виражатимуться в зміні поведінки і професійного життя", - підкреслив він.

Нагадаємо, після приходу до влади Віктора Януковича в Україні була проведена судова реформа. Закон "Про судоустрій і статус суддів" набрав чинності 30 липня 2010 року. Документ викликав багато критики. Багато експертів заявляли, що законопроект знизив незалежність суддів.

Президент України Петро Порошенко 25 вересня презентував концепцію реформ, що мають підготувати Україну до вступу у ЄС "Стратегія 2020". Ключовою із цих реформ має стати судова.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать