Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Уряд тримає столицю на межі банкрутства, - Кличко

18 ноября, 14:44
Фото Reuters

Уряд латає "дірки" в державному бюджеті за рахунок місцевих бюджетів, зокрема, міста Києва. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час робочої зустрічі київських роботодавців, підприємців з керівництвом столиці. Про це йдеться у повідомленні прес-служби КМДА.

"Незважаючи на те, що Київ формує 30% держбюджету України, міський бюджет залишається на сьогодні порожнім. Дефіцит бюджету столиці становить близько 2 мільярдів гривень. Попередній Уряд запровадив абсурдні механізми бюджетних відносин між столицею та центральною владою. І нинішній уряд цим користується та латає дірки державного бюджету за рахунок місцевих бюджетів", – підкреслив Кличко.

Він нагадав про фінансову дискримінацію щодо Києва, з бюджету якого щорічно вилучається 50% ПДФО. На сьогодні ця сума складає близько 9 млрд грн.

"Якщо у 2005 році з Києва на користь центрального бюджету вилучалось 400 мільйонів гривень, то у поточному році вилучення складають 9 мільярдів гривень, – більше ніж у 20 разів. Тільки за останні роки з бюджету Києва було вилучено 33 мільярди гривень. Уряд тримає столицю на межі банкрутства", – наголосив мер Києва.

Він також зазначив, що відсутність фінансування з боку Уряду ставить під загрозу життя людей, які потребують ліків.

"Минулого тижня до нас приходили люди, від фінансування лікування яких залежить життя – це гемодіаліз, інсулін. Ці ліки повинні бути проплачені переважно з Кабміну і частково – з бюджету міста. Але грошей немає. І нам не залишається нічого, як знову йти до Кабміну і просити повернути гроші. Адже на сьогодні столична медицина  фінансується тільки на 58% від потреб, зарплата – на 78%, закупівля медикаментів – на 48%, харчування хворих – на 40%", – зауважив Київський міський голова.

 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать