Відповідь на виклики сьогодення
Львівська галерея мистецтв застосовує новітні технології, щоби відкрити додаткові виставкові площі
Попри війну і важкі випробування, пов’язані з вторгненням російського агресора на територію України, Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького й надалі все робить задля того, щоби невпинно рухатися вперед і вдосконалюватися.
У трьох будівлях ЛНГМ щойно інстальовані новітні прилади осушування стін у підвальних залах, що вже незабаром дасть можливість диверсифікувати використання нижніх приміщень у Палаці Потоцьких (вул. Коперника, 15), Палаці Лозинського (вул. Василя Стефаника, 3) та Монастирі Капуцинів (смт. Олесько), а опісля остаточної перемоги над окупантами невідкладно відновити роботу ще в більших масштабах та зробити мистецтво ще більш доступним для відвідувачів.
«Зовсім скоро на цих площах, а це – майже 3 тисячі квадратних метрів, ми зможемо експонувати нові виставки, безпечно зберігати надвимогливі до температурно-вологісного режиму фондові предмети – такі як графіка та живопис, – розповідають у Львівській галереї мистецтв. – А ще зможемо відповісти на виклики сьогодення, а саме – прихистити колекції з музеїв інших регіонів України, яким може загрожувати руйнування через військові дії росії».
Реалізація проєкту, вартість якого – понад 3 мільйони гривень, стала можливою завдяки співпраці ЛНГМ з благодійними фондами ALIPH та «Підгорецький замок», а вчасний та якісний монтаж обладнання провела команда швейцарської фірми Biodry в Україні, яка передислокувала офіс до Львова.
«Це стало яскравим прикладом того, що війна не є перепоною для справжніх українців-патріотів та прихильної до нас європейської і міжнародної спільноти, що разом ми робимо свою справу якісно, незважаючи ні на що», – наголошують у Львівській галереї мистецтв і додають, що технологія Biodry вже не один рік демонструє свою ефективність на таких знакових об’єктах світового рівня, як, приміром, Софія Київська.
На міжнародній арені технології Biodry застосовували у замках Мальборк (Польща) та в музеї Освенцим (Польща), замку Бран (резиденція графа Дракули в Румунії), замку Мазіно (Італія) та ін. Загалом вже понад 4500 об’єктів у всьому світі врятовані за допомогою інноваційної технології Biodry, що є ще одним доказом невпинного розвитку Львівської галереї мистецтв за всіма напрямами діяльності.
ДОВІДКА «ДНЯ»
Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького – найбільший художній музей України. Загальна кількість експонатів – понад 62 тисячі.
У складі ЛНГМ 18 одиниць (у Львові та в області), і це – Палац Лозинського, Палац Потоцьких, Каплиця Боїмів, Музей Івана Георгія Пінзеля, Музей-заповідник «Русалка Дністорова», Музей «Зрам Івана Хрестителя», Музей Теодозії Бриж, Музей модернізму, музеї-заповідники «Олеський замок», «Золочівський замок», «Жовківський замок», «Підгорецький замок», Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри, Музей-заповідник Маркіяна Шашкевича, Музей-заповідник «П’ятничанська вежа», Музей гетьмана України Івана Виговського, Музей Жидачівської землі, Музей староукраїнської книги.
Час заснування галереї – 1902 рік.
У жовтні 2009-го Галереї присвоєно статус «Національна».
З квітня 2013 року ЛНГМ носить ім'я Бориса Григоровича Возницького (1926 – 2012), котрий очолював її понад півстоліття.
Чинний директор Львівської національної галереї мистецтв – Тарас Возняк.
Автор
Тетяна КозирєваSection
Культура