Перейти к основному содержанию

Ліки для загоєння опіків від фосфорних снарядів розробили київські науковці

22 июня, 17:12
Фото з відкритих джерел

Дуже складні рани обробляють ліками зі спеціальним сріблом, які столичні фізики створюють вручну, розповідає «Вечірній Київ».

Ворог застосовує заборонені фосфорні снаряди, рани від яких дуже глибокі та не загоюються. Наразі вчені Інституту фізики НАН України, крім того, що створили препарат ГІДРОБИНТ, ще й виготовляють його самі та надсилають у польові госпіталі. Нині вчені пропонують безкоштовно передати свою технологію виробникам.

Препарат створили на основі наночастинок срібла, який знезаражує й сприяє загоєнню ран, опіків та виразок. «Гідробинт» розроблений вченими у двох формах: як перев’язувальний матеріал, та як рідина (спрей) для дезінфекції.

Розповідає завідувач лабораторії радіаційних технологій Інституту фізики НАН України доктор фізико-математичних наук Володимир Неймаш:

«Нещодавно до мене зателефонувала пані Лариса, медик із Вінниці, і попросила переслати на пробу зразки наших гідробинтів її подрузі Людмилі, яка працює операційною сестрою в польовому госпіталі на передовій, де йдуть найзапекліші бої». Через кілька днів після пересилання Людмилі раневих пов’язок ГІДРОБИНТ №1 і рідкого антисептика ГІДРОБИНТ №2 знову зателефонувала Лариса і радісно повідомила: «Хлопці перестали кричати. Ваші пов’язки — це просто чудо! Біль спадає відразу після накладання. Рани очищаються. Почалася грануляція. Лікарі вражені. Поранені дякують».

Крім того, є результати й по лікуванню очей краплями Гідробинт №2. Лікар з передової розповіла, що до них у госпіталь привезли трьох бійців, очі яких мали ознаки ураження. Це потребувало лікування та накладання пов’язок. Після першого закапування стан покращився, а вже після третього — як нічого й не було.

Сьогодні столичні вчені пропонують БЕЗОПЛАТНО передати промисловцям у власність, встановити і налагодити технологію виготовлення медичних виробів ГІДРОБИНТ на всіх етапах, окрім електронно-променевої обробки, яка потребує дорогого обладнання та інфраструктури, відповідних дозволів та досвіду.

«Цей етап може бути реалізований Інститутом фізики НАН України на своєму радіаційно-технологічному комплексі як підрядника», — говорить Володимир Неймаш.

Він уточнив, що препарат розроблений вченими лабораторії радіаційних технологій інституту у двох формах: як перев’язувальний матеріал, та як рідина (спрей) для дезінфекції.

«Обидві форми майже на 85% складаються з води (звідси і назва) і були створені для лікування опіків та ран у захисників України. Це дуже актуальна тема для нашої країни в умовах війни, адже імпортні аналоги коштують дорого», — говорить Володимир Неймаш.

Мовою науковців така речовина правильно називається метал-водо-полімерний нанокомпозит. На основі інноваційної електронно-променевої технології виготовлення нанокомпозиту налагодили малосерійне виробництво з нього медичних виробів «ГІДРОБИНТ».

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать