Перейти к основному содержанию

В Україні є достатньо вакцини проти коронавірусу, необхіднно робити другий бустер, - МОЗ

25 июля, 13:26

В Україні є достатньо вакцини проти коронавірусу. Зараз для імунізації використовують вакцину від виробників Pfizer і Coronovac. Про це Суспільному розповів керівник Національної програми імунізації Центру громадського здоров’я Олександр Заіка в ефірі єдиного телемарафону.

За словами посадовця, зараз в Україні працюють доступні платформи вакцинації, які були і до 24 лютого.

“Це і пункти щеплень, і виїзні мобільні сесії. Центри масової вакцинації працюють там, де дозволяє ситуація проводити ці щеплення”, — розповів Заіка.

Попит на щеплення зростає, сказав чиновник.

МОЗ запровадило необхідність введення другої бустерної дози, розповів Заіка.

“Які категорії будуть потребувати саме четвертої дози, тобто другої бустерної ревакцинації: насамперед українці віком від 60 років, віком від 18 до 59 років, які мають супутні захворювання, перебіг яких може ускладнитися через COVID-19”, — пояснив керівник Національної програми імунізації.

Для проведення другої бустерної дози буде використовуватися вакцина від виробника Pfizer. Вона є в достатній кількості, як на національному рівні, так і на регіональному, сказав посадовець.

“Цими вихідними ми отримали чергову поставку цієї вакцини в рамках механізму COVAX. Відповідно до заявок регіонів вона буде розподілятися до кожного надавача послуги з імунізації”, — сказав Заіка.

За його словами, важливо дотримуватися інтервалів між першою бустерною дозою та другою. МОЗ рекомендує інтервал в 4 місяці.

“Але тільки трохи більше півтора мільйона українців отримали першу бустерну дозу. Загалом провели понад 32 млн щеплень, з них понад 15 млн отримали первинний комплекс з двох доз вакцини. Але є перша бустерна доза, потрібно її отримувати”, — сказав посадовець.

Заіка також пояснив, що не потрібно плутати додаткову дозу вакцини з бустерною.

“Ми говорили про додаткову дозу в контексті українців, які мають особливі діагнози, і у яких імунна система належним чином не відповідає на первинний комплекс. Саме після серії з двох вакцин деякі категорії осіб потребують цю додаткову дозу. Але її не слід плутати з бустерною”, — сказав чиновник.

Для всіх інших українців медики рекомендують після первинного комплексу саме бустерну дозу. Першу — не раніше, ніж через 6 місяців, і в подальшому для певних категорій людей — друга бустерна доза.

Тим українцям, термін дії Сертифікатів у яких закінчився, треба зробити бустерну дозу і запросити в “Дії” оновлення сертифікату, пояснив посадовець. І термін дії буде подовжений.

“Відомості про всіх українців, які отримують щеплення, потрапляють до електронної системи охорони здоров’я. Щойно ці дані там з’являються, застосунок “Дія” бере там ці дані і поновлює дію сертифікату”, — сказав Заіка.

Відомості про щеплення, за його словами, не зникають. Всі проведені щеплення не тільки в Україні, але й закордоном, мають можливість бути внесеними до електронної системи охорони здоров’я.

Раніше Національна технічна група експертів з питань імунізації рекомендувала МОЗ проводити 4 — бустерну — дозу вакцини проти коронавірусу окремим категоріям населення.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать