29 лютого Національна філармонія презентує новий проєкт «Шлях до мелодії»
Команда філармонії запрошує публіку на прем`єру серії музичних концертів-бесід лекцій і... медитацій із провідними українськими композиторами та виконавцями – «Музичний салон 2.0»
Презентуючи проєкт, музична керівниця і диригентка Національної філармонії України Наталія Стець констатує: «Ми всі звикли більше до штучної комунікації, та все ж прагнемо живого спілкування».
Відкриє проєкт, 29 лютого програма з назвою «Шлях до мелодії».
Отже, місце пошуку: партитури певного київського композитора, де її нібито востаннє бачили або чули. Але це не точно!
Місце зустрічі: найкрасивіше бомбосховище Києва – Музичний салон Національної філармонії.
Пошуки, що логічно, розпочнуться з літери «А»: на рандеву з’явиться композитор, віолончеліст, майстер дописів у Facebook, затятий грибник та винахідник оригінальних назв для симфоній Гайдна – Золтан Алмаші!
Згідно досьє: це учень Євгена Станковича, автор понад 70 творів, серед яких інструментальні симфонічні та камерні опуси. Його мистецький стиль – синтез традиційного і новаторського, неоромантичних тенденцій з сучасними засобами композиційного письма. (Певно, десь там точно причаїлася ця мелодія).
Пані слідча та ініціаторка даної епопеї – Наталка Стець цим камерним засіданням відкриє серію. Адже вона доволі аргументовано підозрює, що цікавою є не тільки творчість, а й унікальна особистість кожного митця. А при очному спілкуванні в атмосфері Музичного салону можна дізнатися про потаємні творчі секрети, рецепти успішно написаних тактів та ключі від натхнення. На порядку вечірньому твори для віолончелі соло та інших звукових об’єктів.
Анонсуються вже й наступні програми.
8 березня – «А я без вірші не улежу …..», яка представить Володимира Войта і харківську бандуру. У програмі звучатимуть твори Сильвестрова, Коломійця, Шуха, Китастого, Войта.
16 березня – Time… and again / Trident string trio у складі Кирила Бондара, скрипка, Валентини Буграк, скрипка та Артема Замкова, віолончель, що зіграють твори Золтана Алмаші, Євгена Станковича, Кшиштофа Пендерецького, Гії Канчелі.
30 березня – Тремтлива музика / Trembling Music за участю Ігоря Саєнка, кнопковий акордеон та Дениса Кашуби, фортепіано. Прозвучать твори Ґласса, Канчелі, Полевої, Шалигіна, Макконена і Саєнка.
Режисеркою проєкту виступить Марина Рижова, відома за постановками камерних опер сучасних українських композиторів.
Автор
Ольга СтельмашевськаSection
Культура