Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

НАТО має збивати ракети, що летять у напрямку Польщі чи Румунії, - польський експерт

21 апреля, 16:51
Фото з відкритих джерел

На рівні НАТО має бути ухвалено рішення про збиття ракет у повітряному просторі України, які прямують в напрямку Польщі чи Румунії.

Про це в коментарі Укрінформу сказав польський експерт, екскомандувач сухопутних військ Польщі, колишній заступник міністра національної оборони країни Вальдемар Скшипчак.

“Наратив НАТО має бути наступний: застерігаємо Путіна, що кожна ракета, яка летітиме у наш бік, буде збита. Ми говоримо, що захищаємо себе, і в межах цього захисту збиваємо ракети, які летять у напрямку, наприклад, Польщі чи Румунії”, - зазначив Скшипчак.

Він пояснив, що НАТО не повинно зазначати, що допомагає Україні збивати ракети, аби не вдаватися з Росією в дискусію про нібито втягнення Заходу у третю світову війну, а наголошувати саме про захист території країн Альянсу.

За словами польського генерала, політичне рішення про це має бути ухвалено без зволікань на рівні НАТО, адже йдеться про колективну безпеку країн Північноатлантичного альянсу. Крім того, це рішення також відповідатиме інтересам України.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський назвав подвійними стандартами те, що союзники допомагали Ізраїлю збити ракети та безпілотники, запущені Іраном, відмовивши в аналогічній допомозі Україні. Глава держави підкреслив, що під час захисту Ізраїлю країни-партнери продемонстрували, що технологій достатньо, щоб збити значну кількість іранських ракет і БПЛА, проте така демонстрація також «повинна була бути демонстрацією для Росії». Водночас він нагадав, що неодноразово літаки РФ та ворожі ракети перетинали повітряний простір Польщі й Румунії, «і там не було ніяких реакцій, що говорить про подвійні стандарти». Зеленський зауважив, що тоді авіація союзників мала б збивати ракети, що летять по Україні.

29 грудня минулого року одна з російських ракет порушила повітряний простір Польщі, пробувши в ньому близько трьох хвилин і залетівши майже на 40 км. Тоді у Польщі також піднімали у повітря дві пари винищувачів F-16. Згодом, 24 березня, російська ракета знову порушила повітряний простір Польщі в районі населеного пункту Осердів Люблінського воєводства і пробула в ньому 39 секунд.

Попри те, що у Польщі чергові сили ППО відслідковували траєкторії польоту ракет, остаточно не було прийнято рішень про збиття цих ракет.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать