Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

4,5 тисячі засуджених готові мобілізуватися до ЗСУ, – Мін'юст

18 мая, 11:06

 

У квітні Міністерство юстиції України провело опитування серед ув'язнених, де їм поставили питання щодо звільнення шляхом укладання контракту із ЗСУ. 4,5 тисячі погодились із тим, що потрібно ухвалювати закон про умовно-дострокове звільнення шляхом укладання контракту на військову службу.

Про це в інтерв'ю "Главкому" розповіла заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, цитує Рубрика.

"4,5 тисячі засуджених відповіли: "Так". При цьому варто розуміти: адміністрації установ відбування покарань не опитували в'язнів за статтями Кримінального кодексу, частина з яких нині не підпадає під мобілізацію. Також до уваги не брався їхній стан здоров'я. І, повторюся, найголовніший критерій – мотивація", – сказала Висоцька.

Урядовиця нагадала, що на початку повномасштабного вторгнення рф, Мін'юст отримав понад тисячу заяв від засуджених, котрі "рвалися воювати".

"Однак ані військові, ані парламент тоді не були готовими давати схвалення на їх мобілізацію. Під час суспільної дискусії довкола змін до мобілізаційного закону, яка тривала з кінця минулого року, ситуація змінилася", – пояснила Висоцька.

Вона зазначила, що коли Мін'юст готував вказану статистику для народних депутатів, відомство одразу відкинуло близько 4 тисяч засуджених, у яких діагностовано суспільно небезпечні хвороби на кшталт ВІЛу, гепатиту й туберкульозу. Проте на заваді може стати не стільки "букет" хвороб, скільки відсутність бажання засудженого йти на фронт.

 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать