Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Ізраїль завдав ударів по всій території сектору Гази

19 мая, 20:53
Фото з відкритих джерел

Ізраїльські літаки та танки завдали сьогодні ударів по всій території сектору Гази.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє RTE з посиланням на місцеві джерела.

За словами місцевих жителів, ізраїльські літаки та танки завдали ударів по цілях у секторі Гази, коли радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван зустрічався з прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу на тлі закликів США до проведення більш цілеспрямованої військової кампанії.

Очікується, що Салліван наполягатиме на тому, щоб Ізраїль знищував бойовиків ХАМАСу цілеспрямовано, а не здійснював повномасштабний наступ на місто Рафах на півдні сектору Гази.

Ізраїль тисне на це місто, яке, за словами ізраїльських посадовців, лишається останнім бастіоном бойовиків ХАМАСу.

Сотні тисяч палестинців залишили територію, яка раніше слугувала одним з небагатьох місць притулку для них.

Ізраїльські війська також просунулися глибше у місті Джабалія на півночі Гази, повертаючись до району, який вони очистили раніше в ході збройного конфлікту. 

У ЦАХАЛі заявили, що їхні удари в Джабалії ‒ найбільшому з восьми історичних таборів для біженців в Газі ‒ є точними та мають на меті перешкодити терористам відновити там свою владу.

Напередодні переговорів, неназваний ізраїльський чиновник сказав, що прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу та його помічники спробують досягти угоди з Салліваном щодо необхідності продовження військової операції у Рафаху.

7 жовтня 2023 року ХАМАС напав на Ізраїль, вбивши близько 1200 осіб та захопивши близько 250 заручників, сотня з яких досі перебуває у полоні.

Ізраїль у відповідь розпочав військову операцію проти бойовиків.

Унаслідок цього близько 80% населення Гази залишили свої оселі, сотні тисяч перебувають на межі голоду. За даними МОЗ анклаву, загинуло понад 30 тис. палестинців.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать