Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Уряд Угорщини підписав угоду із Білоруссю про будівництво ядерного реактора

29 мая, 20:52
Фото з сайту Укрінформ

Уряд Угорщини підписав угоду із Білоруссю про допомогу у зведенні другої атомної станції в європейській країні. Як передає Укрінформ, про це в Мінську заявив глава угорського МЗС Петер Сійярто, повідомляє Reuters.

Угорський реактор «Пакш-2» будується російською державною корпорацією «Росатом» із 2014 року. «Росатом» будує два реактори потужністю 1,2 ГВт кожен на АЕС «Пакш-2» у центральній частині Угорщини.

«Велике значення має підписана тут сьогодні угода про співпрацю в галузі ядерної енергетики, яка дозволяє нам використовувати досвід Білорусі, отриманий тут, при будівництві реакторів за подібною технологією», – сказав Сійярто, не розкривши деталей укладеної угоди.

Проєкт будівництва вартістю 12,5 мільярда євро зазнав тривалих затримок попри те, що ядерна енергетика не підпадає під санкції Євросоюзу проти РФ. Угорщина, яка отримує більшу частину електроенергії з Росії, виступила проти розширення обмежень на цей сектор.

Окрім цього, Сійярто розкритикував пропозицію деяких європейських партнерів Угорщини та НАТО щодо відправлення своїх військових в Україну для тренування українських військ.

«Мені огидні заяви щодо того, що країни ЄС, НАТО відправляють солдатів в Україну», – заявив він.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Франція відправить своїх інструкторів в Україну для підготовки українських військовослужбовців.

 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать